تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۰۷:۳۴:۱۱
کد مطلب:  617863
در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار می شود؛
نشست پایانی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور وزیر آموزش وپرورش

نشست پایانی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور وزیر آموزش و پرورش در محل ساختمان مجلس قدیم شورای اسلامی آغاز شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، دقایقی پیش آخرین هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با حضور سیدمحمد بطحایی و جمعی از مدیران حوزه ستادی در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی شروع به کار کرد.

در این نشست که 150 نفر از نمایندگان دانش آموزان از سراسر کشور حضور داشتند، برنامه های متنوعی از جمله؛ نطق نمایندگان، اهدای تندیس یادمان هشتمین دوره مجلس دانش آموزی به وزیر آموزش وپرورش، ارائه گزارش توسط کمیسیون های پنج گانه مجلس دانش آموزی، پنجمین کلیپ از فعالیت های مجلس دانش آموزی، سخنرانی وزیر و سایر مسئولین و ... انجام می شود.

براساس این گزارش؛ دانش آموز عرفان زاهدی رئیس مجلس دانش آموزی ضمن خیرمقدم، بر ضرورت بهره گیری بیشتر از جوانان در امور اجرایی تأکید واظهار کرد: بهتر است به جای سپردن کارهای اجرایی به افراد و مسن و سالخورده،  استفاده از وجود جوانان به عنوان مشاور، عکس این موضوع عمل می شد.

وی با اشاره به اداره جنگ توسط جوانان و حفظ میهن با اعتماد بر نیروهای جوان، گفت: به کارگیری جوانان در زمان کنونی می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع کند.

در ادامه چند تن از نمایندگان مجلس دانش آموزی با استقرار در جایگاه به ایراد نطق پرداختند و به مسائل و مشکلاتی از جمله؛ کمبود امکانات در مناطق محروم و مرزی به ویژه در مناطق زلزله زده، رفع مشکلات دانش آموزان بی بضاعت و ترک تحصیل، اجرای اصل 158 قانون اساسی درخصوص تدریس زبان مادری در مدارس و حمایت از طرح های وزیر مخصوصاً اجرای سند تحول بنیادین، گنجاندین بیشتر مطالب مربوط به انقلاب و موردتأکید رهبر معظم انقلاب در کتاب های درسی ، اشاره شد.

در ادامه، یکی از نمایندگان مجلس دانش آموزی شعری زیبا با موضوع حمایت از کالای ایرانی قرائت کرد و سپس علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش  به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی تصریح کرد: مجلس دانش آموزی یکی از بهترین مسیرهایی است که صدای رسا و نقّادانه دانش آموزان به گوش مسئولین می رسد.

کاظمی گفت: مجلس دانش آموزی و شوراهای دانش آموزی، تمرین دموکراسی و در راستای تحقق جمهوریت نظام است.

وی ادامه داد: مجلس دانش آموزی، سازوکاریست که می تواند ساحت تربیت اجتماعی- سیاسی را رقم بزند.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: یکی از خروجی های خوب مجلس دانش آموزی، طرح مسائل مختلف و اغلب انتقادی با شجاعت تمام در محضر مسئولین می باشد و این موضوع یکی از تجلّی های نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: 150 نفر نماینده  مجلس دانش آموزی و 620 هزار عضو مجامع دانش آموزی و نماینده بیش از 5/13 میلیون نفر دانش آموز هستند و ما همواره نیازمند نگاه های دانش آموزی هستیم.

به اشتراک بگذارید :