تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۰۸:۰۸:۰۱
کد مطلب:  617939
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تشریح کرد:
نقش جشنواره جهانی فیلم فجر در معرفی آثار کانون

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بازدید از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این رویداد را به منظور معرفی آثار کانون و تفاهم با سینماگران خارجی، کمپانی‌ها و خریداران بین‌المللی موثر دانست

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فاضل نظری در حاشیه بازدید از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، اظهار کرد: تولیدات سال‌های 2018 و 2017 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این دوره از جشنواره شرکت کرده‌اند و مذاکره‌هایی هم با موسسه‌ها و کمپانی‌های فیلم‌سازی سایر کشورها برای همکاری صورت گرفته است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: کانون امسال با 4 اثر سینمایی، در بازار جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشته است.

نظری گفت: به نظرم بخش جشنواره جهانی فیلم فجربعد از گذشت چند سال از تفکیک بخش بین‌الملل از بخش ملی، توانسته است جای خود را باز و سینمای ایران را به کشورهای دنیا معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره جهانی فیلم فجر به دلیل پرداختن به مقوله مهمی مانند سینما که زبان مشترک بسیاری از ملل است، می‌تواند به شکل‌گیری و توسعه دیپلماسی فرهنگی ایران کمک کند. امروزه بسیاری از کشورها، ایران را به واسطه سینمای حرفه‌ای‌اش می‌شناسند و سینمای ایران توانسته است در بسیاری از رویدادهای خارجی حرف اول را بزند.

گفتنی است، سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۰فروردین تا ۷اردیبهشت ۱۳۹۷ (۱۹تا ۲۷آوریل ۲۰۱۸) در تهران در حال برگزاری است و نشانی پایگاه رسمی جشنواره Fajriff.com می باشد.

به اشتراک بگذارید :