تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ ۱۱:۰۷:۱۲
کد مطلب:  618200
دکتر حیدر تورانی در جمع کارشناسان دفتر تالیف کتب درسی:
طرح های بدون پیوست پژوهشی، راه بجایی نمی برد

دکتر حیدر تورانی با اشاره به زین های جبران ناپذیر طرح های غیر کارشناسانه و دیربازده بودن آن ها در آموزش و پرورش و تاکید بر نظارت و پایش دقیق همزمان، افزود: طرح های بدون پیوست پژوهشی، راه بجایی نمی برد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در جمع کارشناسان دفتر تالیف کتب درسی، راه اندازی گیت های علمی برای پایش طرح ها و برنامه ها در خلال تدوین را یکی از ضروریات دانست و اضافه کرد: جنس آموزش و پرورش با کار صنعت متفاوت است، زیرا در صنعت یک محصول ناسالم عودت داده می شود و یا با اندک صرف هزینه نقص آن مرتفع می شود در حالی که نتیجه و خروجی آموزش و پرورش 12 سال طول می کشد تا مشخص شود و امکان بازگشت و امکان اصلاح آن نیز وجود ندارد.  لذا نظارت و پایش در همه مراحل و همزمان باید به صورت دقیق اعمال گردد. زیرا همه ما مسئولیم جلوی کار نادرست را بگیریم که جامعه در آینده متضرر نشود. به عنوان مثال تغییر اندازه قطعکتاب از رحلی و وزیری بدون مطالعه اولیه با توجه به عدم سازگاری با ماشین آلات چاپ، می تواند میلون ها تومان خسارت به بیت المال وارد کند.

وی برگزاری همایش های وزین و فاخر علمی و دعوت از صاحب نظران، تشکیل اتاق فکر و ایده پردازی، شرکت در کنفرانس های ملی و بین المللی، بازدید از نمایشگاه های بین المللی مرتبط و فرصت مطالعاتی برای کارشناسان و اعضای هیات علمی را گامی موثر در ارتقاء دانش و به روز رسانی آگاهی های آنان دانست و اضافه نمود: ابتدا باید جایگاه و اقتدارعلمی سازمان را ارتقاء بخشید تا به تبع آن سایر بخش ها و دانش آموزان که از محصولات علمی- پژوهشی سازمان استفاده می کنند، ارتقاء یابند.

به اشتراک بگذارید :