تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۰۴:۳۱:۴۱
کد مطلب:  618507
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش :
معلم عنصر اصلی اجرای سند تحول بنیادین است

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: معلم عنصر اصلی اجرای سند تحول بنیادین است که توسط دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تربیت و در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد و لازمه این کار آشنایی استادان و کارشناسان هر دو دانشگاه با اهداف و مبانی نظری سند تحول بنیادین است.

دکتر مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در جلسه 107 کمیته پایش سند تحول بنیادین، گفت: باید دو دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی را درهم تنیده دید، چون وظیفه این دو دانشگاه تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش است.

وی اظهار داشت: در این دو دانشگاه باید فضایی ایجاد شود که دوره های آموزشی سند تحول بنیادین در تمامی سطوح دانشگاه برگزار شود.

نوید تصریح کرد: ارتباط تنگا تنگ این دو دانشگاه با حوزه های مختلف آموزش و پرورش می تواند آنها را در جریان نیازها و خواسته های آموزشی و پرورشی این دستگاه عظیم از فراگیران قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد تعامل بیشتر دانشگاه و آموزش و پرورش مستلزم این است برنامه ای با هدف ایجاد تعامل و ارتباط پویا و اثربخش برای پیوند نظری و فکری بین آموزش و پرورش و دانشگاه ها تدوین شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تاکید کرد: ایجاد هماهنگی و تدوین چارچوب و اصول پذیرش دانشجو و مشخص کردن امور پژوهشی برای تولید علم و نظریه پردازی در پاسخ به نیازهای آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین یک ضرورت انکار ناپذیر است.

به اشتراک بگذارید :