تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۰۷:۲۴:۱۵
کد مطلب:  618776
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در جمع نمایندگان مجلس دانش آموزی؛
با توجه به تغییر منابع ارزشی، باید شکاف بین نسلی را ترمیم کنیم

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در جمع نمایندگان مجلس دانش آموزی،با اشاره به نقش کلیدی آموزش و پرورش در تحقق اهداف حقوق شهروندی و تربیت شهروند فعال، گفت: با توجه به تغییر منابع ارزشی، باید شکاف بین نسلی را ترمیم کنیم

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عصر دیروز شهیندخت مولاوردی در نشست پایانی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی در ساختمان قدیمی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مجلس دانش آموزی جایگاه و نقش مهمی در موضوع حقوق شهروندی دارد.

وی افزود: بعد از گذشت 16 سال از تأسیس مجلس دانش آموزی انتظار می رود این تشکیلات به دوران بلوغ خود رسیده باشد و مأموریت های تعریف شده برای این نهاد صنفی مشورتی محقق شود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: سیاست دانش آموز محوری می تواند در تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش وپرورش مؤثر باشد.

وی وجود مجلس دانش آموزی را زمینه ای برای تحقق حقوق شهروندی برشمرد و خاطرنشان کرد: بررسی اهداف ایجاد مجلس دانش آموزی نشان می دهد که ساختار این تشکیلات به گونه ای است که به نهادینه شدن  حقوق شهروندی کمک می کند.

مولاوردی ادامه داد: منشور حقوق شهروندی یکی از اسناد بالادستی تدوین حقوق دانش آموزی است و به
گفتمان سازی در این زمینه کمک می کند.

وی گفت: در منشور حقوق شهروندی بر به کارگیری جوانان در پست های مدیریتی و امور اجرایی تأکید شده و یکی از وزارتخانه های کلیدی در این منشور آموزش و پرورش است که برای انتقال حقوق شهروندی به دانش آموزان تلاش می کند.

معاون رئیس جمهور، مجلس دانش آموزی را بازوی قوی مشورتی برای آموزش وپرورش دانست و افزود:
آموزش وپرورش در تربیت شهروند فعال نقش محوری دارد و مجلس دانش آموزی نیز بازوی مشورتی قوی در کنار آموزش وپرورش است.

وی اذعان کرد: منابع ارزشی 40 سال پیش وحتی دهه های اخیر برای جوانان تغییرکرده و باید تلاش کرد شکاف های بین نسلی ایجادشده را ترمیم کنیم و دنبال راه  حل هایی باشیم که جامعه را به سمت خود باوری و آرزومندی پیش ببرد.

 

به اشتراک بگذارید :