تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ ۱۰:۱۰:۲۰
کد مطلب:  621429
پیام سرپرست آموزش و پرورش استان به مناسبت روز روانشناس و مشاور

 

به نام خدا

کار شما روانشناسان و مشاوران، خیلی حساس و ظریف است، مثل خود مسئله روان که در مقایسه با جسم خیلی حساس تر و ظریف تر است.

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، به مناسبت 9 اردیبهشت ماه روز جهانی روانشناس و مشاور

 

 روز روانشناس و مشاور یادآور مسئولیت سنگین و حساسی است که بر دوش کسانی قرار گرفته که موضوع کار بزرگشان سلامت روان انسان است .

هر چند مشاوران و روان شناسان در کانون سخت ترین مشکلات مشتریان خود قرار دارند اما در ذات این کار لذت های بی بدیلی نهفته که ارزش این حرفه را نمایان می سازد . لذت هایی همچون آرامش بخشیدن و رهانیدن جسم و جان از آلام روحی ، راهنمایی و هدایت به سوی اهداف متعالی ، لبخند دانش آموزی آزاد شده از مشکلات به برکت دستانی مهربان و نوازشگر ، نجات نوجوانی از افسون خودکشی ، یاری یک انسان نیازمند برای بازگشت دوباره به زندگی ، پذیرش همه انسان ها فارغ از همه توانائی های فردی و اجتماعی ، لذت قابل اعتماد بودن ، فراموشی اندوه خودت به جان خریدن اندوه دیگران و لذت همراز شدن و ...

این روز روز کسانی است که با وجود همه نگرانی ها ، درد ها ، و قضاوت شدن ها می کوشند که با همدلی و مهربانی انسان ها را به آرامش برسانند و به خدا نزدیکتر کنند.

تردیدی وجود ندارد که دنیای یک روانشناس ، دنیایی بسی ژرف و عمیق است و تنها باید یک روانشناس یا مشاور باشی تا بتوانی به اعماق وجودی و ارزش های حاکم بر این کار پی ببری .

صدها فرشته بوسه بر آن دست می زنند      کز کار خلق یک گره بسته واکند

اینجانب این روز را به همه همکاران روانشناس و مشاور که در تمامی لحظات ، دغدغه های آموزش و پرورش را بر دوش می کشند و در راستای ارتقاء سطح سلامت روان این خانواده بزرگ تلاش می نمایند صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت و سربلندی روز افزون ایشان را از پیشگاه خداوند منان آرزو می نمایم.

 

محمد جواد احمدی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

به اشتراک بگذارید :