تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ ۱۸:۲۱:۳۴
کد مطلب:  621525
سرپرست سازمان آموزش و پرورش استان اصفهان :
آثار مخرب اعتیاد در جامعه دامنگیر دانش آموزان معصوم ما است

محمد جواد احمدی: دام اعتیاد و آثار مخرب اعتیاد در جامعه دامنگیر دانش آموزان معصوم ما است که خودشان هیچ سهمی در بوجود آوردن این شرایط ندارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان محمد جواد احمدی در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره نوجوان سالم که در مرکز فرهنگی خانه معلم برگزارشد خطاب به حضار و دانش آموزان گفت: شما می توانید پیام رسان های خوبی برای خانواده ها و دانش آموزانی که همکلاسی های شما و با شما هستند باشید و آنها را از خطرات و از آینده تاریک و انحرافاتی که در آینده منتظر دانش آموزانی است که در این مسیر قرار می گیرند مطلع کنید.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با کرسی های آزاد اندیشی در مجامع دانشگاهی اظهار داشت: می توان این کرسی ها را در مجامع دانش آموزی هم برگزارکرد تا دانش آموزان امکان ایفای نقش داشته باشند و بتواند در رد و نقد مسائل نقش داشته باشد ، دراجتماع اظهار نظر کند و نگاه مخالف خودش را بشنود.

سرپرست سازمان آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه این تمرین ها  می تواند زیر نظر مربی دلسوزی باشد که دانش آموز را با هویت ملی و دینی خودش آشنا می سازد گفت: به این طریق می توانیم اعتماد دانش آموزان را بالا ببریم چرا که گفته می شود، ریشه اعتیاد در دو مقوله بیشترین سهم را دارد ، یک، هویت و گمشده بعضی انسان ها و اعتماد به نفس در خود شناسی.

احمدی افزود: این دو مقوله را می توان در مدارس دنبال کرد  .

وی ادامه داد: وقتی به آسیب های اجتماعی اشاره می شود به خوبی متوجه می شویم که جامعه نیاز به شادی و نشاط دارد .

سرپرست سازمان آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد : دانش آموز ما تنها 11 درصد وقتش را در طول سال در مدرسه می گذراند و 70 درصد بقیه را در بیرون از مدرسه است و به همین خاطر بار بزرگی بر دوش ائمه جماعت، رسانه ها، صدا و سیما خانواده ها و مجامع علمی است و آنها باید بدانند که زنگ ها به صدا درآمده است.

احمدی گفت: ما همان جامعه ای هستیم که فرزندانمان از آغوش گرم خانواده را رها کرده به سمت شهادت رفتند به این خاطر که فرهنگ الویت اول آن جامعه بود و باید این زمینه را محیا کرد.

وی خواستار ایجاد فضای هم اندیشی و نگاه جمعی برای زمینه سازی رشد و تعالی و رشد جوانان و نوجوانان شد و این نکته را یادآور شد که دانا شدن و دانایی پله اولی است برای توانایی و توانایی خود پله ای است برای درست زیستن و سبک زندگی سالم و درست زیستن هم پله ای است برای اینکه باهم زیستن را تمرین کنیم و این نمی شود، جز با ایفای نقش فرد در جمع و رعایت حقوق فرد در جمع و رعایت الویت تصمیم جمع برای افراد تشکیل دهنده جمع که اگر اینگونه شد به آن هم اندیشی عاقلانه و حکیمانه وفادار خواهیم ماند.
 

به اشتراک بگذارید :