تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۱۲:۲۱:۵۱
کد مطلب:  623227
کاظمی:
اقتدار جامعه مرهون زحمات معلمین است

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در مراسم همایش تکریم فرهنگیان شهرستان زیرکوه گفت: جامعه معلمی با تمام کمبودها نقش خود را به زیبایی ایفا می کند و اقتدار جامعه مرهون زحمات معلمین است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از اداره آموزش و پرورش شهرستان زیرکوه، همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم، علیرضا کاظمی در همایش تکریم فرهنگیان  شهرستان زیرکوه با اشاره به  جایگاه والای شهید مطهری اظهار کرد: دلیل اینکه روز شهادت استاد مطهری را روز معلم نامیده اند این است که ایشان علاوه بر اینکه انسانی کامل بود، رویکرد جدیدی را در فضای آموزش و پرورش آن زمان ایجاد کرد.

کاظمی با معرفی آثار شهید مطهری در عرصه تعلیم و تربیت عنوان کرد در سیر کتابهای این شهید فرزانه این مسئله کاملا قابل مشاهده است که ایشان فیلسوف، معلم، متکلم و اقتصاددانی برجسته بوده و در کنار همه اینها معلمی روشنفکر و بی نظیر بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه رفیع و ارزشمند معلمین اظهار داشت: باید خداوند منان را بابت نعمت معلمی شاکر باشیم چرا که هیچ نعمتی بالاتر از این نعمت نیست، معلمی شغل نیست ، معلم یک کارمند نیست کار معلم مانند کشاورزی است که نهالی را کاشته و شب و روز دغدغه رشد آن را دارد.

کاظمی بستر توسعه هر کشور را سرمایه انسانی دانست و گفت امروز در کشورهای پیشرفته سهم سرمایه انسانی در توسعه بیش از 80% است و اقتصاد و توسعه کشورهای پیشرفته حول سرمایه انسانی می چرخد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شعار سال گفت: امروز اگر می خواهیم سخن مقام معظم رهبری و شعار حمایت از کالای ایرانی را در جامعه نهادینه کنیم باید اول بعد فرهنگی آن را در جامعه نهادینه نمائیم .

به اشتراک بگذارید :