تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۱۲:۲۴:۰۳
کد مطلب:  623229
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در جمع هنرمندان تئاتر استان فارس تاکید کرد:
لزوم احیاء تئاتر دانش آموزی در مدارس / به دنبال تربیت بیننده تئاتر در مدارس هستیم نه هنر مند تئاتر

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: شادی و نشاط در بین دانش آموزان ما کمتر دیده می شود و تئاتر می تواند این شادی و نشاط دانش آموزی را دوباره زنده کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی رمضانی در جمع اساتید و  هنرمندان عرصه تئاتر استان فارس ، گفت: شادی و نشاط در بین دانش آموزان کمتر دیده می شود و تلاش ما این است تا با تئاتر این شادی و نشاط را دوباره به مدارس بازگردانیم.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش  گفت: وظیفه آموزش و پرورش، آموزش عمومی و تربیت است و باید در حوزه های مختلف  ،بویژه برنامه های جمعی به دنبال ایجاد نشاط در دانش آموزان باشیم که یکی از آنها نیز تئاتر دانش آموزی است و هدف از این نشست  نیز تلاش برای ارتقاء  تئاتر دانش آموزی است .

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رویکرد تربیتی تئاتر در دانش آموزان  گفت: ما به دنبال آن هستیم تا در مدارس بیننده تئاتر تربیت کنیم و به بهره گیری از این هنر نمایشی در ارائه محتوای آموزشی، علاوه بر آموزش عمومی، شهروند خوب نیز تربیت کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح "یک روز شاد با تئاتر در مدرسه "برای اولین بار در مدارس فارس ، گفت :فارس به دلیل برخوداری از ظرفیت های انسانی توانمند  ، زیر ساخت های فیزیکی مناسب در این حوزه و همچنین خواست مسئولین آموزش و پرورش استان، به عنوان مجری این طرح در سال جاری انتخاب شده است و در روز 11 اردیبهشت به عنوان روز تئاتر دانش آموی در سال جاری، این طرح در مدارس فارس آغاز می شود.

رمضانی با بیان اینکه ، این طرح از سال آینده در همه مدراس کشور اجرایی می شود، گفت: در هم اندیشی با اساتید و هنرمندان حوزه تئاتر فارس و سایر هنرمندان سطح کشور، به دنبال رفع کمبود ها و نواقص این طرح هستیم تا بتوانیم از سال آینده به نحو مطلوب آنرا را در سراسر کشور دنبال کنیم.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه" بیشترین تمرکز ما برای اجرای این طرح مدارس ابتدایی و شبانه روزی می باشد"افزود: برای اجرای مطلوب این طرح نیاز به ایجاد ظرفیت های مطلوب برای حضور اساتید هنر نمایشی و کمک رسانی آنها به آموزش و پرورش در اجرای آن هستیم .

در بخشی ازاین نشست تخصصی ،جمعی از هنرمندان و اساتید حوزه هنر نمایشی و تئاتر، به بررسی موانع و مشکلات موجود در تئاتر دانش آموزی پرداخته و راهکارهای عملی برای ارتقاء این هنر را در بین دانش آموزان ارائه نمودند.

در این  نشست که با هدف آسیب شناسی و ارزیابی تئاتر دانش آموزی برگزار شد،به آثار تربیتی تئاتر در ایجاد خلاقیت و رشد استعداد های دانش آموزی ، جمع گرایی و بهبود سلامت روانی دانش آموزان ،آموزش مهارت های زندگی ،آثار درمانی تئاتر و ...  اشاره شد.  

به اشتراک بگذارید :