پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۴ ۱۹:۲۹:۰۶
کد مطلب:  624462
مدیر کل امور زنان وزارت آموزش و پرورش از سومین جشنواره علمی دانش آموزی بازدید نمود.
بیش از ۶۵ درصد شرکت کنندگان جشنواره دانش آموزی ابن سینا را دختران تشکیل دادند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان ، مدیر کل دفتر امور زنان از سومین جشنواره علمی دانش آموزی بازدید نمود.

 

مهدی رشیدی جهان دبیر علمی سومین جشنواره علمی دانش آموزی ابن سینا  اظهار داشت: این جشنواره مبتنی بر آموزش است و در جهت عدالت آموزشی حدود ۲۰۰ ساعت فیلم آموزشی، مکتوبات و تولیدات صوتی را ایجاد کردیم تا علاوه بر اینکه دانش آموزان در جشنواره شرکت می‌کنند، بتوانند از آموزش هم بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه برگزیدگان این جشنواره به مسابقات بین المللی اعزام می شوند، ادامه داد: امسال ۳۰۰  پروژه اختراعی و در بخش سمینارهای علمی حدود ۱۰۰۰ طرح به جشنواره ارسال شد.

رشیدی جهان با اشاره به اینکه ۵۲۰۰ دانش آموز از ۳۱ استان کشور در ۹ محور در این جشنواره شرکت کردند، افزود: حدود ۶۵ درصد دانش آموزان شرکت کننده دختر و حدود ۳۵ درصد پسر بودند؛ همچنین ۸۰ درصد دانش آموزان شرکت کننده در بخش متوسطه اول و دوم و ۲۰ درصد در بخش ابتدایی هستند.

وی در خصوص کیفیت آثار گفت: کیفیت آثار بسیار فراتر از سال های گذشته است و نشان می دهد که آموزش‌ها کمک کرده است که دانش آموزان بتوانند پروژه های شان را تکمیل تر کنند.

مدیر کل امور زنان وزارت آموزش و پرورش از سومین جشنواره علمی دانش آموزی بازدیدی داشته و با دانش آموزان دختر به گفتگو نشست و با اختراعات آنها آشنا شد.

به اشتراک بگذارید :