تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ ۰۶:۲۴:۵۳
کد مطلب:  625669
به یُمنِ هفته معلم
دانش آموزان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی های ما.

دکتر تورانی: این حق دانش آموران ماست که معلمانی عالم، اندیشمند، آگاه، مثبت اندیش، یادگیرنده، مهربان و خردمند داشته باشند. آنان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی های ما.

به یُمنِ هفته معلم

دکتر تورانی سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در یادداشتی به مناسبت هفته گرامی داشت معلم آورده است: این حق دانش آموران ماست که معلمانی عالم، اندیشمند، آگاه، مثبت اندیش، یادگیرنده، مهربان و خردمند داشته باشند. آنان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی های ما.

به نام خدای مهربان

با سلام و عرض ادب به پیشگاه صاحب العصر امام زمان (عج) و شادباش به مناسبت میلاد آن حضرت و گرامیداشت نام و یاد بزرگ معلم انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، بسیار خرسند و مفتخریم که روز معلم و استاد به نام معلم و استاد شهید آیت اله مرتضی مطهری نام گذاری و مزین شده است. یاد و نامش گرامی و جاودان باد.

اینک، فرصت را مغتنم شمرده، به عنوان معلمی کوچک که سالیانی دراز افتخار خدمت به فرزندان میهن عزیز ایران اسلامی، که معطر به بوی خوش جاوید مردان شهید و آزادمردان سرفراز است را یافته ام، چند جمله ای را به بهانه روز و هفته معلم و استاد عرض کنم:

« این حق دانش آموران ماست که معلمانی عالم، اندیشمند، آگاه، مثبت اندیش، یادگیرنده، مهربان و خردمند باشیم. آنان فرزندان ما هستند، محصول و نتیجه تلاش و دلسوزی های ما . اگر پیوسته یادبگیریم آنها نیز یاد می گیرند. به آنچه می گوییم عمل کنیم، آنها نیز عمل می کنند. همه نگاهشان به رفتار و عمل ماست. انتظار نداشته باشیم دانش آموزان حرف های مان را بشنوند ولی رفتار های مان را نادیده بگیرند. اگر با خردورزی و شرافتمندی، نگاه مهربان و لبخند شیرین به آنان هدیه کنیم، سبد سبد گل محبت و قدر شناسی خواهیم ستاند. حیف است این همه زیبایی ها و سرمایه های معنوی را فدای نیازهای سطوح پایین زندگی خویش کنیم. البته که تامین این نیاز ها ضرورتی اجتناب ناپذیر و وظیفه ای است سنگین بر دوش مسوولان و دولتمردان، ولی نه به قیمت  زیر پا گذاشتن و کوچک انگاشتن رسالت و عشق به آموزگاری، که رسالت انبیاء و اولیای الهی است. بدانیم که معلمی و استادی سرمایه و توفیق بزرگی است که نصیب مان شده است، قدرش را بدانیم و به روز و لحظه ای بیاندیشیم که بار سفر بسته ایم».

ارادت مند و دعاگوی همه شما

حیدر تورانی

 

به اشتراک بگذارید :