تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ ۰۸:۴۳:۰۳
کد مطلب:  625878
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
آموزش مهارت ها باید در کنار مباحث آموزشی باشد

رییسی : در آموزش و پرورش هدف تحویل دادن انسان کامل به جامعه است و بنابراین آموزش مهارت ها باید در کنار مباحث آموزشی قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان رییسی  در آیین دومین جشنواره سفیران سلامت که در کانون فرهنگی امام خمینی (ره ) برگزار شد با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین علاوه بر جنبه های آموزشی باید به مهارت های عملی و دست ورزی و مسائل اقتصادی و اجتماعی هم اهمیت داده شود اظهار داشت: تعامل با انسان های دیگر و توجه به مباحث زیستی و تربیت بدنی از دیگر مسائلی است که باید به آنها توجه کرد.

وی با تاکید بر تعمیق آموخته‌های دانش‌آموزان سفیران سلامت، عنوان کرد: باید بتوانیم افرادی را تحویل جامعه دهیم که آموخته‌های آن‌ها مدرسه محور باشد و به نشاط اجتماعی اهمیت داده شود.

رییسی گفت: در بحث سفیران سلامت علاوه‌بر آموزش سلامت فردی، بهداشت محیط و تغذیه سالم را دنبال می‌کنیم که در این راستا کارگاه‌های پیشگیرانه برگزار شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بااشاره به افزایش سطح آگاهی دانش آموزان وارتقای سطح سلامتی آنها ازطریق دریافت مفاهیم مختلف بهداشتی آثارارسالی راشامل انشاء ،عکس ، نقاشی ، داستان و فیلم کوتاه برشمرد.

با بیان اینکه این سفیران نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی و ترویح سلامت جامعه دارند اظهار داشت: طرح سفیران سلامت در دو مرحله با مشارکت دانش آموزان و همکاران همه مدارس استان برگزار شد و در مرحله اول 38 هزار اثر در 41 منطقه ارسال شده که آثار برتر در مناطق داوری شد و 435 اثر ارسال شده و نفرات برتر تقدیر شدند.

وی افزود: در مرحله دوم نیز در بخش عکاسی و فیلم کوتاه 271 اثر در استان شرکت کردند که 42 اثر برتر شناخته شدند و پس از داوری نفرات برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.
 

به اشتراک بگذارید :