تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ ۰۸:۴۵:۵۳
کد مطلب:  625887
معاون مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش :
دانش آموزان نقش برجسته ای در ترویج فرهنگ سلامتی دارند

ارشادی : ارتقاء سلامت مدارس یک نوع سرمایه گذاری برای نسل های آینده است و توجه به سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی آنان تضمین کننده سلامت آینده جامعه است و بدون شک دانش آموزان نقش برجسته ای در ترویج فرهنگ سلامتی دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ارشادی در آیین دومین جشنواره سفیران سلامت که در کانون فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن تقدیر از مشارکت مدیران و کارشناسان شبکه های بهداشت و درمان کل استان و معاونت بهداشتی ،در اجرا و توسعه برنامه ملی خود مراقبتی در مدارس و طرح سفیران سلامت دانش آموزی در سطح استان گفت: ارتقاء سلامت مدارس یک نوع سرمایه گذاری برای نسل های آینده است و توجه به سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی آنان تضمین کننده سلامت آینده جامعه است و ما با جلب مشارکت دانش آموزان در ارتقای سلامت مدرسه و جامعه به نهادینه سازی فرهنگ و خود مراقبتی در خانواده و جامعه دست خواهیم یافت . 

وی اضافه کرد: محور اصلی برنامه های امسال در هفته سلامت را دانش آموزان قرار دادیم و بمنظور اصول رعایت خود مراقبتی و بهداشت فردی دانش آموزان تلاش می کنیم که جامعه سالمی داشته باشیم .

معاون مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: موضوعات این جشنواره شامل خود مراقبتی، بهداشت فردی، پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر، تغذیه سالم و ترویج فرهنگ تغذیه صحیح، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی و نقش محیط زیست و راه های حفاظت از آن و ... است.

ارشادی اظهار داشت : اجرای طرح سفیران سلامت منجر به ارتقاء فرهنگ و آموزش سلامت در مدارس، افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری، توانمندی و مشارکت فعالانه دانش آموزان در ارتقای سلامت خود، خانواده و جامعه خواهد شد .

وی ادامه داد: دانش آموزان بعنوان سفیران سلامت می توانند نقش برجسته ای در ترویج فرهنگ سلامتی در جامعه داشته باشند و تا کنون 15 درصد مدارس سراسر کشور که شامل یک میلیون و 770 هزار دانش آموز می شوند تحت پوشش سفیران سلامت هستند.

معاون مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش  در پایان تاکید کرد : بدون شک آموزش فرهنگ تحرک و تغذیه سالم و خود مراقبتی می تواند بار بسیار عظیمی را از روی دوش دولت و جامعه بردارد.
 

به اشتراک بگذارید :