تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ ۰۹:۰۴:۵۴
کد مطلب:  625928
سرپرست آموزش و پرورش استان خبر داد :
سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در مرحله استانی در اصفهان

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در مرحله استانی در اصفهان از تاریخ اول لغایت 15 اردیبهشت در محل کانون تربیتی امام خمینی (ره) برگزار گردید.

در این مرحله (حضوری) 3500 نفر دانش آموز در نزدیک به 70 رشته هنری و فرهنگی شرکت کردند.دانش آموزان در دو گروه دختران و پسران و در دو مقطع متوسطه اول و دوم در این رشته های هنری به رقابت پرداختند.

این دوره از مسابقات با شرکت  58 گروه سرود ، 42 گروه نمایش صحنه ای و عروسکی و 9 گروه نمایشنامه خوانی در زمینه هنرهای گروهی برگزار گردید و با داوری آثار نتایج مشخص گردید.

در رشته های انفرادی نیز بیش از 180 نفر از دانش آموزان در مرحله حضوری مسابقات هنرهای دستی و تجسمی به رقابت پرداختند. در رشته های فرهنگی نیز تعداد 190 نفر دانش آموز در زمینه شعر، داستان و مشاعره مورد داوری قرار گرفتند.  

در مسابقات مقاله پژوهشی نیز 55 نفر در مرحله حضوری شرکت کردند و تحقیقات خود را ارائه نمودند. در رشته نقالی هم رقابت در بین بیش از 20 نفر دانش آموز انجام پذیرفت.لازم به ذکر است که مسابقات فرهنگی هنری از مرحله آموزشگاه آغازمی گردد ودر ادامه مرحله منطقه/ناحیه و سپس مرحله استانی و درپایان نیزمرحله کشوری برگزار خواهد شد.

امسال بر اساس ثبت نام در سامانه همگام بیش از 450 هزار نفر دانش آموز در این مسابقات شرکت کردند که این رقم به نسبت پارسال رشد 12 درصدی داشته است.

ضمنا مسابقه همسرایان (کرال) فرهنگیان امسال نیز همانند سال گذشته و با شرکت 6 گروه فرهنگی برگزار گردید و بیش از 180 نفر از فرهنگیان در این مسابقات شرکت داشتند.لازم به ذکر است که رتبه های برتر این مسابقات در زمینه دانش آموزی و در مقطع متوسطه دوم تابستان امسال در مرحله کشوری حضور خواهند یافت.

به اشتراک بگذارید :