تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ ۱۸:۳۶:۱۸
کد مطلب:  626145
آیت‌الله العظمی مظاهری مدّظلّه‌العالی :
آموزش و پرورش امانتدار بزرگی است

آیت‌الله العظمی مظاهری مدّظلّه‌العالی: مسئولان آموزش و پرورش امانتدارانی هستند که باید توجه ویژه ای به فرزندان امروز که سرمایه فردا هستند داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، آیت‌الله العظمی مظاهری مدّظلّه‌العالی در دیدار با سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه آنچه در شان آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی ایران است هنوز محقق نشده است گفت: امیدواریم این مساله هر چه زودتر جامه عمل بپوشد. 
وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش، معلم ها و مدیران و گردانندگان این وزارتخانه  و مسئولین باید بدانند که وزارت آموزش و پرورش از همه وزارتخانه ها مهم تر است بیان داشت: این را همه باید توجه داشته باشیم که شما اصل هستید و دیگران فرع هستند.
 آیت الله مظاهری ادامه داد: تا آموزش و پرورش نباشد وزارت علوم نمی تواند تشکیل شود و تمامی وزرا متوقف بر آموزش و پرورش هستند و نمی توانند خودشان زیرمجموعه تشکیل دهند.
رییس حوزه علمیه اصفهان گفت: در زمان های گذشته ممکن بود که آموزش و پرورش نباشد و بچه ها تنها به مکتب بروند سواد الفبایی بیاموزند یا بیسواد باشند، اما در زمان ما این مساله ممکن نیست و نباید بیسواد داشته باشیم.
وی اضافه کرد: هر فرد فراخور حالش و به اندازه مسئولیتش باید سواد و علم داشته باشد، لذا همه اینها بر می گردد به اینکه آموزش و پرورش اصل است و بقیه فرع هستند اما متاسفانه ما هنوز نتوانسته ایم آموزش و پرورش را خودکفا کنیم، لذا باید بگوییم فقیرترین وزارتخانه ها وزارت آموزش و پرورش است و این جمله نقص بزرگی است و این اصل ضربه خورده است.
آیت الله مظاهری خطاب به سرپرست اداره کل آموزش و پرورش گفت: به هر اندازه می توانید امانتداری کنید تا پروردگار عالم عاقبت به خیرتان کند چرا که کار شما پیامبرگونه است لذا به این اصالت افتخار کنید تا اینکه این بار سنگین به واسطه این توجه ها مقداری سبک شود.

به اشتراک بگذارید :