تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۰۴:۲۲:۴۵
کد مطلب:  626310
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش:
تعلیم و تربیت تمام ساحتی؛ روح حاکم بر سند تحول بنیادین/معلمان قلب تپنده جامعه هستند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه حرکت بر یک بعد و تک ساحتی بزرگترین آسیب آموزش‌ و پرورش است گفت: سند تحول بنیادین مسیر حرکت تربیت تمام ساحتی را فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و به نقل از استان سمنان، علیرضا کاظمی ظهر امروز در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان سمنان اظهار داشت: معلمانی در مسیر انبیاء الهی قرار دارند و باید از این قشر زحمت‌کش تجلیل و قدردانی کرد.

وی با تأکید بر لزوم تعیین سهم جامعه در نهاد تعلیم و تربیت افزود: آموزش‌وپرورش بدون پشتوانه حضور و مشارکت مردم در تمام فرایندهای تعلیم تربیتی نمی‌تواند مأموریت خود را به سرانجام برساند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش تحقق سند تحول بنیادین را یکی از رسالت‌های مهم این وزارتخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: قدرشناسی جامعه از معلم به‌عنوان رکن تعلیم و تربیت و قلب تپنده جامعه ضروری است.

وی توجه به جامعه معلمان در ابعاد مختلف را عامل اصلی برای ایجاد بسترهای توسعه‌ای در بخش‌های مختلف اعلام کرد و گفت: معلمان علاقه در وصف علم و دانش فضائل اخلاقی را در جامعه ایجاد می‌کنند و بالاترین سرمایه اجتماعی کشور به شمار می‌روند.

کاظمی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین چالش آموزش‌ و پرورش این است که دغدغه اول جامعه و مسئولان قرار نگرفته است اذعان کرد: اگر مدرسه آیینه تمام نمای یک جامعه است باید به‌عنوان اولویت اول جامعه نیز قرار گیرد و مسئولان برای برطرف کردن مشکلات نظام تعلیم و تربیت دغدغه‌مند باشند.

وی ابراز داشت: حرکت بر یک بعد و تک ساحتی بزرگ‌ترین آسیب وزارت آموزش‌ و پرورش است و در این راستا سند تحول بنیادین مسیر حرکت تربیت تمام ساحتی را فراهم کرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش بیان کرد: توسعه فرهنگ اقامه نماز قرآن و عترت و مهارت‌های ارتباطی و فضائل اخلاقی در دانش آموزان و ایجاد فضای امید و نشاط در این قشر از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت آموزش‌وپرورش در سال جدید است.

به اشتراک بگذارید :