تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۱۰:۳۴:۲۰
کد مطلب:  626867
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش :
باید هویت دینی و ملی دانش آموزان را تقویت کنیم

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: معلم خوب کسی است که در کنار آموزش به ارتقای مهارت هایش نیز توجه دارد.

به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ دکتر مهدی نوید در مراسم تجلیل از 39 معلم نمونه استان آذربایجان شرقی که در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد، با طرح این سوال که اگر بخواهیم پایتخت آموزشی و تربیتی در کشور را انتخاب کنیم این استان چه ویژگی هایی باید داشته باشد، افزود: برای پاسخ به این سوال باید بگویم که استانی می تواند به این عنوان دست یابد که در مدارس کودکان و نوجوانان را متناسب با تحولات محیطی و اقتضای زمان تربیت کند و به عبارتی آنها را برای زندگی در آینده پرورش دهند نه برای زمان حال.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اظهار داشت: نوجوانان امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز دارند تا با افکار شهید مطهری آشنا شوند و برای مطالعه کتب ایشان ترغیب شوند تا بتوانند پاسخ نیازهای خود را بیابند.

وی با بیان این که رصد عملکرد استان ها در حسن اجرای مصوبات شورای عالی یکی از وظایف این شوراست، گفت: خوشبختانه استان آذربایجان شرقی به برکت وجود مدیر شایسته و کاردان در این چند سال هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ نرم افزاری سیر تکاملی را طی کرده است .

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: هفته گرامی داشت مقام معلم فرصتی ارزشمند برای تجلیل از کسانی است که در یک سال گذشته هدفمند تلاش کرده و دستاورد مفید و اثربخشی داشته اند.

وی افزود: مدارس ما باید مهارت های لازم زندگی، نحوه استدلال کردن و حل مشکل را به دانش آموزان یاد دهند و این چیزی است که امروز در آن مشکل داریم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان این که یکی از مباحث جدی در سند تحول این است که ما نظام آموزشی به معنای امروزی را به نهادی فرهنگی و تربیتی تبدیل کنیم، اظهار داشت: هر چند آموزش لازم است ولی کافی نیست و ما باید کودکان و نوجوانان را در همه ساحت ها تربیت کنیم و خوب زیستن و چگونه زیستن را به آن ها یاد دهیم.

نوید اضافه کرد: با این نگاه، معلم موفق کسی نیست که فقط خوب درس می دهد بلکه کسی است که مهارت را نیز به دانش آموزان آموزش می دهد.

وی تصریح کرد: برای تحقق چنین امری آموزش و پرورش نیازمند همکاری سایر دستگاه ها و نهاد ها است و باید همه باور کنیم که کودکان و نوجوانان امروز سرمایه جامعه ما هستند آینده به دست آنها رقم خواهد خورد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش توجه جدی به تربیت دانش آموزان به خصوص مقطع ابتدایی را خواستار شد و گفت: دشمن به دنبال ایجاد فضای یاس و نامیدی در کشور به ویژه در بین نوجوانان است و ما باید هویت ملی و دینی دانش آموزان را تقویت کنیم.

به اشتراک بگذارید :