تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  627887
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مراسم بزرگداشت مقام معلم در خواف :
آموزش بذر توسعه است و کلید آموزش در دستان معلمان است

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امروز در مراسم بزرگداشت مقام معلم در شهرستان خواف استان خراسان رضوی گفت : آموزش بذر توسعه است و کلید آن در دستان معلمان است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر طی سفر یکروزه به استان خراسان رضوی به منظور بازدید از فضاهای آموزشی شهرستان های خواف و رشتخوار در مراسم بزرگداشت مقام معلم در شهرستان خواف نیز حاضر شد.

 وی با اشاره به وضعیت زیرساخت های  آموزشی کشور گفت : از  ۱۰۵هزار مدرسه فعال در کشور حدود ۵۰درصد آن جمعیت دانش آموزی زیر ۴۵نفر دارند.

رخشانی مهر افزود : سرانه استاندارد فضای آموزشی در کشور به ازای هر دانش آموز 4/8مترمربع است اما میانگین کشوری هم اکنون به ازای هر دانش آموز 17/5مترمربع است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت نگهداری مدارس خاطر نشان ساخت : هم اکنون ۳۰درصد فضاهای آموزشی کشور نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی هستند و اگر به نگهداری مدارس موجود هم توجه ویژه ای نشود با کمبود فضای آموزشی ایمن و استاندارد مواجه می‌شویم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس در ادامه با تاکید بر اهمیت مکانیابی مدارس تصریح کرد: بر اساس سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری باید بتوانیم بگوئیم در ۵۰سال آینده کجا و چه نوع مدرسه ای نیاز داریم. اینکه بدانیم به دلیل عدم امکان جابجایی دانش آموزان مدارس شبانه روزی نیازمندیم و یا به دلیل پراکندگی مکانب نیاز به مجتمع سازی فضای آموزشی داریم بسبار مهم است.

رخشانی مهر همچنین با اشاره به اهمیت مسئله محیط زیست، احداث و توسعه مدارس سبز را از جمله برنامه های اولویت دار این سازمان در سال ۹۷عنوان نمود و در عین حال به صنعتی سازی مدارس به منظور تسریع در روند احداث مدارس در مناطق نیازمند تاکید نمود.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در پایان سخنان خود با قدردانی از مقام شامخ معلم گفت : ما هر چه داریم از معلمان و آموزگاران خود داریم.

به اشتراک بگذارید :