تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ ۱۰:۴۵:۴۱
کد مطلب:  627898
مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش:
مدارس شاهد باید به الگویی برای سایر مدارس تبدیل شود

محمدرضا رزاقی مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش گلستان اظهار داشت: مدارس شاهد باید به الگویی برای سایر مدارس تبدیل شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، محمدرضا رزاقی مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش گلستان اظهار داشت: اقبال عمومی به مدارس شاهد یک فرصت است ولیکن ضرورت دارد تا سبک و سیستم مدارس شاهد بازتعریف شده و این مدارس دارای سبک منسجم و محتوایی متناسب با مقتضیات و ویژگی های بومی منطقه باشد.

محمدرضا رزاقی در ادامه گفت: سیاست های اداره کل امور شاهد و ایثارگران منطبق با سند تحول بنیادین بوده و تمرکز زدایی را به عنوان یک اصل کلیدی دنبال کرده و اعتقاد داریم که کلیه امور باید در سطح مدرسه دنبال شده و این اداره کل به عنوان سیاست گذار باشد.

رزاقی تصریح کرد: مدارس شاهد در گذشته به عنوان الگویی برای سایر مدارس بودند و این نقش مجدد باید احیا گردد. رزاقی افزود: ماموریت مدارس شاهد این نیست که در حد مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ظاهر شود. وی با اشاره به امر ترویج و ضرورت آن گفت: ترویج در مدارس شاهد باید تلفیقی از فعالیت های هدفمند با فعالیت های پرورشی باشد زیرا روح حاکم بر مفهوم ترویج با فعالیت های پرورشی گره خورده و همه این فعالیت ها باید منجر به یادگیری شود.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش افزود:مهارت آموزی در مدارس شاهد یکی از سیاست های کلیدی ماست و باید از شعار به عمل تبدیل شود چون اعتقاد داریم که یکی از راههای برون رفت از مشکلات و معضلات بیکاری، مهارت آموزی است و با رویکرد مبارزه با بیکاری به دنبال ایجاد مدارس ضمیمه کاردانش در استان ها هستیم.

رزاقی با تاکید استانداردسازی در مدارس شاهد و نقش محوری مدیران این مدارس گفت: بااین رویکرد کارگاه های آموزشی تدارک دیده شده است که تا کنون 400 مدیر در 7قطب کشوری در دوره دوم متوسطه در این کارگاه های شرکت کرده اند.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مدارس شاهد از ابتدا بر اساس یک نگاه ارزشی و انقلابی و بر اساس پیام حضرت امام(ره) شکل گرفت. وی ادامه داد: نگاه ارزشی و انقلابی جزء ذات انقلاب است و مدارس شاهد الگویی از نوع نگاهی است که اعتقاد دارد: هر آنچه که باعث شده که ما امروز در این نقطه باشکوه قرار گیریم باید پاس داشته شود.

وی افزود:مدارس شاهد نماد و سمبل است و یکی از گام هایی است که برداشته شده تا نام و یاد جریانی که هشت سال تلاش نمود تا انقلاب بماند و پابرجا باشد زنده نگه داشته شود و معتقدم که مدارس شاهد باید مورد نقد سازنده قرار گیرد و باید در این مدارس به ویژگی های ذاتی و اقتضائات دوران بچگی دانش آموزان توجه شود.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: تمام تلاش اداره کل امور شاهد و ایثارگران این است که نماد و الگو بودن مدارس شاهد حفظ و مطابق با اسناد بالادستی فعالیت نماید و با این اعتقاد به دنبال پاسداشت واقعی جریان ایثار و توجه خاص به فزندان شاهد هستیم و لی این توجه خاص به معنای جداسازی این فرزندان نیست.

به اشتراک بگذارید :