تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۰۵:۳۸:۰۹
کد مطلب:  628321
با قرزاده معاون وزیر و رئیس نهضت سواد آموزی بیان داشت
روخوانی قرآن کریم یکی از اهداف اصلی دوره های سواد آموزی است و انگیزه بسیاری از سواد آموزان برای شرکت در این دوره ها کسب مهارت روخوانی قرآن است

یک جلد از قرآن های کتابت شده ی سواد آموزان دوره انتقال سواد با حضور دکتر باقرزاده معاون وزیر و رییس این سازمان و جمعی از معاونین سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونین ،در موزه حرم رضوی رونمایی گردید و به آن موزه اهدا گردید .

به گزارش روابط  عمومی سازمان نهضت سواد آموزی ، در اولین روز گردهمایی سه روزه معاونان سواد آموزی استان ها در مشهد مقدس  ، یک جلد از قرآن های کتابت شده ی سواد آموزان دوره انتقال سواد با حضور باقرزاده معاون وزیر و رییس این سازمان و جمعی از  معاونین سواد آموزی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و اعضای شورای معاونین ،در موزه حرم رضوی رونمایی گردید و به آن موزه اهدا گردید .

باقرزاده معاون وزیر و رییس سازمان در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از انجام این کار معنوی توسط سواد آموزان و اهداف طرح کتابت نور بیان کرد :روخوانی قرآن کریم یکی از اهداف اصلی دوره های سواد آموزی است و انگیزه بسیاری از سواد آموزان برای شرکت در این دوره ها کسب مهارت روخوانی قرآن است.طرح کتابت نور با هدف ارتقای فرهنگ قرآنی در بین سواد آموزان و تقویت مهارت خواندن و روخوانی قرآن اجرا گردید.  

وی افزود :طرح کتابت نور به منظور کتابت قرآن توسط سواد آموزان دوره انتقال با شرکت بیش از 3هزار نفر از سواد آموزان در سراسر کشور آغاز گردید . دراین طرح هر کدام از سواد آموزان مشارکت کننده یک صفحه از کلام الله مجید را کتابت نمودند که جمعا پنج نسخه قرآن دست نویس کتابت گردید . بر اساس برنامه ریزی های این طرح مقرر است  قرآن های کتابت شده به حرم های  نورانی امام علی(ع) ، کربلای معلی و موزه رضوی ، حرم حضرت زینب و مرقد امام رض  اهدا گردد.

به اشتراک بگذارید :