تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۵:۴۵:۴۹
کد مطلب:  629070
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
هویت علمی ما بدون معلم بی معنا است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: هویت علمی ما بدون معلم بی معنا است و هر گاه معلمان فعل توسعه را صرف کرده اند، مسیر تعالی و رشد در آن جامعه تحقق پیدا کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد جواد احمدی در مراسم بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان نمونه استان ضمن خیر مقدم به مهمانان ویژه و معلمان نمونه استان اصفهان اظهار کرد: در یکصد سال پیش ( 1297 ) در کشور ما دارالمعلمین راه اندازی شد به عبارت دیگر تربیت معلم امروز و سپس دارالفنون آغاز به کار کرد و با این پیشینه تاریخی باید گفت که هویت معلمان علاوه بر آنکه در آموزه های دینی وجود دارد، در تاریخ و میراث فرهنگی نیز صاحب اثر هستند.

وی افزود: هویت علمی ما بدون معلم بی معنا است و هر گاه معلمان فعل توسعه را صرف کرده اند، مسیر تعالی و رشد در آن جامعه تحقق پیدا کرده است.

محمد جواد احمدی ادامه داد: درجهان معاصر، کشورهایی که راه توسعه را طی کرده اند، از آموزش و پرورش آغاز و سپس این مسیر را ادامه داده اند.

وی بیان کرد: صاحبنظران معتقدند کاری سخت تر از تعلیم و تربیت وجود ندارد و تربیت به معنای کندن چاه عمیق است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: آنچه از متون آیات، روایات و همچنین توصیه ائمه به ما سفارش می شود، این است که ابزاری جز حوصله، صبوری، محبت، صمیمیت و حکومت دل بر دل راه دیگری وجود ندارد و معلمان نباید دغدغه ای جز سرنوشت دانش آموزان داشته باشند. 

وی با اعلام اینکه استان اصفهان رتبه اول المپیاد جهانی علمی فیزیک را به خود اختصاص داده است، افزود: استان اصفهان 8  رتبه اول کشوری در فعالیت های کیفیت بخشی در بستر آموزش، 28طلا در مسابقات لیگ علمی، بالاترین میانگین دروس نهایی و ... را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: کسب 23 عنوان قهرمانی در مسابقات کشوری دختران و پسران، مقام اول در مسابقات آسیایی توسط تیم فوتبال دانش آموزان ایران مربوط به دانش آموزان اصفهان است.

به اشتراک بگذارید :