تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ ۱۱:۵۰:۰۰
کد مطلب:  629430
صبح امروز انجام شد:
بازدید وزیر آموزش و پرورش از حوزه آزمون اعزام به مدارس خارج از کشور فرهنگیان

صبح امروز وزیر آموزش و پرورش از حوزه آزمون اعزام به مدارس خارج از کشور فرهنگیان در شهر تهران بازدید کرد و از نزدیک مراحل اجرای این آزمون را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی با حضور در  دبیرستان ماندگار البرز شهر تهران، از حوزه آزمون اعزام به مدارس خارج از کشور فرهنگیان بازدید کرد و در جریان نحوه برگزاری این آزمون قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش در این بازدید از واحد های مختلفی که در برگزاری آزمون مشارکت دارند، دیدار کرد و با مجریان این واحدها به گفتگو پرداخت و از نزدیک جریان اجرای این آزمون را مورد بررسی قرار داد.

شایان ذکر است آزمون اعزام به مدارس خارج از کشور فرهنگیان در ۶۷حوزه امتحانی سراسر کشور و مراکز استان ها به صورت هماهنگ برگزار می شود و در این آزمون ۱۷۳۰۷دواطلب فرهنگی شرکت کردند که از این تعداد ۱۳۴۳۰مرد و ۳۸۷۷دواطلب از میان فرهنگیان زن بودند.  در حال حاضر مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در 58 کشور و 108 مدرسه فعالیت دارند و خدمات آموزشی و تربیتی به بیش از  13087 دانش‌آموز که شامل فرزندان کارگزاران و مأموران نظام در خارج از کشور،‌ ایرانیان مقیم و نیز دانش‌آموزان اتباع سایر کشورها که علاقمند به تحصیل در نظام آموزشی ایران هستند ارائه می دهند.

به اشتراک بگذارید :