پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۰۸:۱۶:۳۳
کد مطلب:  631658
به همت امور بانوان استان مرکزی طرح ملی محیا ویژه بانوان فرهنگی استان در مشهد مقدس برگزار شد
اجرای طرح دانش افزایی زنان سرپرست خانوار استان مرکزی در جوار حضرت ثامن الحجج

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، از اجرای طرح ملی محیا به منظور دانش افزایی و توانمند سازی بانوان فرهنگی سرپرست خانوار استان مرکزی، در جوار بارگاه مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در شهر مقدس مشهد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» با اعلام این خبر افزود: زنان سرپرست خانوار به دلیل انجام وظایف ناشی از نقش های خانوادگی متعدد و ایفای تعهدات شغلی در محیط کار و به ویژه در مدرسه در ارتباط با دانش آموزان در فشار مضاعف به سر می برند، لذا ضرورت دارد به منظور افزایش قدرت پایداری و استقامت و فائق آمدن بر مشکلات و چالش های پیش رو،  مهارت های فردی و اجتماعی آنان را جهت مدیریت صحیح و مطلوب بر خود، خانواده و محیط کاری تقویت نمود.

وی گفت: هدف از برگزاری اجرای طرح ملی محیا ارتقای سلامت روان، افزایش تاب آوری، پیشگیری از آسیب ها و بهبود مناسبات رفتاری زنان سرپرست خانواده در اجتماع و محیط زندگی است.

فولادوند اظهار داشت: در طرح ملی محیا، که در قالب کارگاه تخصصی برگزار می شود، شرکت کنندگان با مباحثی پیرامون مهارت های اساسی زندگی در برخورد با مشکلات و مسائل زندگی، تقویت آستانه تحمل، عزت نفس و اعتماد به نفس در زنان و آشنایی با قوانین و حقوق حمایتی زنان سرپرست خانوار آشنا می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی، هدایت زنان به سوی شناخت و باور توانمندی ها و استعدادهایشان و  پرورش آن ها را محور اصلی طرح ملی محیا اعلام کرد.

همچنین مشاور امور بانوان آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در خصوص اجرای این طرح گفت: طرح ملی محیا ویژه زنان فرهنگی سرپرست خانوار استان مرکزی به مدت 4 روز با حضور  ۸۵ نفر از زنان فرهنگی استان، با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در جوار حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

« شیرین برفره» افزود: همزمان با برگزاری این  اردوی زیارتی- سیاحتی کارگاه های آموزشی در محورهای افزایش مهارت ها و توانمندی سازی روانی، اجتماعی و تقویت روحیه معنوی بانوان فرهنگی سرپرست خانوار نیز برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :