تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۰۵:۴۸:۱۱
کد مطلب:  632166
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش:
آگاهی بخشی و آموزش به دانش‌آموز درباره آسیب‌های اجتماعی باید تدریجی باشد

مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش گفت که با همکاری بخش‌های دیگر، آموزش مهارت به دانش‌آموز را در قالب اردوهای دانش‌آموزی به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مسعود شکوهی در گفت‌وگو با پانا در پاسخ به این سوال که با توجه به وجود آسیب‌های اجتماعی در جامعه آیا لازم است بحثی در کتب درسی برای چگونگی مواجهه دانش‌آموز با این نوع آسیب‌ها مطرح شود اظهار کرد: آگاهی بخشی و آموزش به دانش‌آموز به خصوص در بخش مهارت باید تدریجی و مستمر باشد.

وی ادامه داد: اینکه این بحث در قالب یک درس در کتاب‌های درسی باشد دانش‌آموز را مجاب به آموزش می‌کند و الزاما به تغییر رفتار او منجر نمی‌شود.

مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش افزود: باید این آموزش‌ها از دوره ابتدایی به دانش‌آموز آموزش داده تا بتواند اثربخش واقع شود.

شکوهی بیان کرد: ‌باید با برنامه ریزی تمام مهارت‌هایی که فرد لازم دارد بیاموزد به دانش‌آموز آموزش داده شود این موضوع در سند تحول بنیادین نیز اشاره شده است که باید خروجی‌های نظام تعلیم و تربیت براساس مهارت‌هایی باشد که در دوران تحصیل یاد می‌گیرد.

وی گفت:‌ قصد داریم با همکاری بخش‌های دیگر آموزش مهارت به دانش‌آموز را در قالب اردوهای دانش آموزی داشته باشیم. این موضوع در شورای برنامه ریزی اوقات فراغت دانش‌آموزی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :