تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۲:۱۲:۵۳
کد مطلب:  633368
تجلیل از 3000 نفر از دانش آموزان برگزیده

مراسم اختتامیه سی و ششمین تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، نماز، عترت، فرهنگی، هنری و ادبی دانش آموزان شهر تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، 3000 نفر از دانش آموزان برگزیده مسابقات قرآن، نماز، عترت، فرهنگی، هنری و ادبی شهر تهران روزهای 24  و 25 اردیبهشت ماه در تالار فرهنگ و کانون فرهنگی تربیتی سبحان مورد تجلیل قرار گرفتند

گفتنی است؛ این دو مراسم با حضور کریمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مدیران مناطق و مسئولین آموزش و پرورش شهر تهران و مناطق و دانش آموزان منتخب و اولیای آنان برگزار گردید .

در این مراسم کریمی طی سخنانی اظهار داشت : سی و ششمین دوره از مسابقات قرآن، نماز و فرهنگی و هنری که در دو بخش دختران و پسران از مهرماه 1396 از سطح مدرسه آغاز شده بود در مرحله پایانی استانی خود با برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برگزیده همراه گردید. در این دوره از مسابقات در سطح مدرسه نزدیک به 700000 نفر از دانش آموزان در رشته های مختلف انفرادی و گروهی شرکت نمودند. برگزیدگان مرحله مدرسه در بهمن و اسفندماه به رقابت پرداختند و در فروردین و اردیبهشت سال جاری مرحله استانی مسابقات برگزار گردید .

عبدالرسول کریمی به حضور 700 نفر از برگزیدگان مسابقات قرآن، نماز و عترت، 1800 نفر از برگزیدگان فرهنگی و هنری، 200 نفر از برگزیدگان استثنایی و 300 شایسته تقدیر در این مراسم اشاره کرد و افزود: به حمدالله معاونت پرورشی و فرهنگی شهر تهران این توفیق را داشته است تا هرساله از تجلیل دانش آموزان برگزیده مدارس استثنایی نیز حمایت نماید که در کنار سایر عزیزان مورد تقدیر قرار گیرند. مراسم دانش آموزان استثنایی در کانون فرهنگی تربیتی سبحان برگزار گردیده است و دیگر برگزیدگان در تالار فرهنگ هدایایی را دریافت نموده اند .

معاون پرورشی و فرهنگی شهر تهران همچنین گفت: هدایایی در نظر گرفته شده برای دانش آموزان از کالاهای ایرانی خریداری شده است و شعار حمایت از کالای ایرانی به عنوان الگویی برای دانش آموزان عملی شده است

در ادامه وی گفت: در حوزه ی معاونت پرورشی ما چند هدف عمده را از برگزاری این مسابقات دنبال می کنیم,هدف عمده ی اول پر کردن اوقات فراغت شما دانش آموزان عزیز است.افراد دیگر اوقات فراغت خود را در سایت ها و فضای مجازی سپری می کنند اما شما دانش آموزان اوقات فراغت خود را با در کنار هم بودن سپری می کنید.

نکته دوم اینکه وقتی افراد در کنار هم قرار می گیرند سعی می کنند رفتار های فردی و اجتماعی خود را با گروه متناسب نمایند .

نکته ی سوم اینکه تعمیق آموزه های دینی است. یکی از جلوه های تعمیق آموزه های دینی زیبایی شناختی و فرهنگ و هنر است لذا ما درود می فرستیم بر تمامی انسان هایی که در این عرصه فعالیت می کنند.

نکته ی دیگر که ما آن را دنبال می کنیم ,استعدادهای شماست. همانطور که در قرآن کریم خداوند متعال می فرمایند ما انسان ها را در گونه های مختلف آفریدیم .شما در این ارتباط استعداد های خود را شناخته اید و به مفهوم خود آگاهی رسیده اید و این باعث می گردد شما با خلق زیبایی ها , به زیبایی خداوند می رسید.

به اشتراک بگذارید :