تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۵:۰۷:۵۹
کد مطلب:  633396
معاون آموزش ابتدایی استان مرکزی خبر داد:
اولین همایش نقالی در راستای هویت ایرانی اسلامی و رشد زبان شناسی نوآموزان مراکز پیش دبستانی سراسر استان در اراک برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت روز حکیم ابوالقاسم فردوسی مراسمی با عنوان نقالی(شاهنامه خوانی) با حضور سورانه عضو شورای شهراراک، قنبری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان، موسی کارشناس اداره بهزیستی ، علی محمد غلامی معاون آموزش ابتدایی استان ، رؤسا ومعاونین ادارات اداره کل آموزش وپرورش استان در سالن اجتماعات کانون کوثر اراک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی،   همایش نقالی(شاهنامه خوانی) ویژه نوآموزان پیش دبستانی به مناسبت پاسداشت روز زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در کانون کوثر اراک با اجرای برنامه های بسیار شاد برگزار گردید .

معاون  آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی، در راستای برگزاری همایش نقالی عنوان کرد : هدف از برگزاری  این همایش آشنایی بیشتر نو آموزان با  فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی و همسو سازی با معیارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ عمومی می باشد .

علی محمد غلامی افزود: همچنین مربیان با شناسایی استعداد ها وتوانمندی های ذاتی نوآموزان آنان را با شعرای بزرگ ایرانی آشنا کرده و این امر نقش بسزایی در  بالندگی و رشد زبان آموزی نوآموزان خواهد داشت.

وی اظهار داشت: باتوجه به اهمیت دوره پیش دبستانی و تأثیر این دوره  آموزشی بر روند تحصیلی دانش آموزان بخصوص در پایه های  اول و دوم  دبستان و با  تشکیل کمیته های تولید محتوای  علمی قوی و استفاده از  ابزارهای مناسب  با هدف تسلط بر مهارتهای زندگی  نوآموزان از مدیران می خواهیم  که با جدیت بیشتری این مهم راپیگیری نمایند تا شاهد پیشرفت دانش آموزان  و کاهش تکرار پایه و اختلالات یادگیری  در دوران دبستان  باشیم.

غلامی در ادامه توضیح  دادند: در این همایش تعداد 18 اثر در قالب  26  نو آموز شرکت داشتند که جا دارد از زحمات مربیان و مؤسسین مراکز که با ذوق و علاقه این کار را  پیگیری  نمودند تقدیر و تشکر نمود .

در پایان مراسم  جوایز نفیسی به رسم یادبود به نوآموزان و مربیان پیش دبستانی اهدا گردید .

به اشتراک بگذارید :