تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۵:۰۳:۳۷
کد مطلب:  633663
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی:
حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان نشانگر جایگاه والای این قشر است

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان در باشگاه فرهنگیان گفت: حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان نشانگر جایگاه والای این قشر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،جعفر پاشایی در این جلسه با تبریک فرا رسیدن ماه رمضان خاطرنشان شد: ماه رمضان ماه پاکی دلها و حلقه اتصال زمینیان با آسمانیان است.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطر نشان ساخت: حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان نشانگر جایگاه والای این قشر است.

وی در ادامه تاکید کرد: تجلیل از معلمان وظیفه همگانی است چرا که معلم در تمام متون اسلامی با بالاترین مضامین و نکوهش ها مورد تاکید قرار گرفته است.

پاشایی بر توجیه و آموزش ناظرین، مراقبین و روسای حوزه های امتحانی تاکید کرد و گفت: هماهنگی بین بخشی و آشنایی هر یک از مسئولین دخیل در این امر بر وظایف خود از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد کرد.

این مقام مسئول در استان بر برنامه ریزی دقیق برای برگزاری بهتر و بدون حاشیه امتحانات تاکید کرده و گفت: حفظ آرامش روانی دانش اموزان در امتحانات مورد توجه و تاکید می باشد و بر عدم تعطیلی زودرس تاکید کرد.

وی اوقات فراغت دانش آموزان را برای مجموعه در تابستان مهم دانست وگفت: این امر نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی بر هماهنگی بین بخشی تاکید کرد و ادامه داد: تمام موفقیت های مجموعه درگرو برنامه، هماهنگی و جدی گرفتن بازدیدها است.

پاشایی بر شناسایی نقاط آسیب زا اشاره کرد و افزود: رویکرد برنامه های استان در کنار آموزش، فرهنگی و تربیتی و ورزشی است که برگرفته از سند تحول بنیادین است.

مدیر دستگاه تعلیم وتربیت یاد آور شد: با تلاش و برنامه ریزی مسئولین آموزش وپرورش ملکان در عرض 24 ماه، 24 پروژه عمرانی و آموزشی و پرورشی در این شهرستان کلنگ زنی و افتتاح شده است.

پاشایی در پایان خواستار نگاه تعاملی با اولیاء، کاهش تمرکز و تفویض اختیار، ممنوعیت دریافت وجه اجباری از والدین، افزایش بازدیدها از نواحی و مناطق و...شد.

شایان ذکر است که مدیرکل آموزش وپرورش استان با اهدای لوح سپاسی از طرف مقام عالی وزارت از معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی و معاون سواد آموزی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی تجلیل کرد.

 

به اشتراک بگذارید :