تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۵:۱۸:۵۱
کد مطلب:  633691
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان :
امتحانات نوبت دوم کلیه دانش آموزان از اول خرداد 97 آغاز می شود

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در نشست ستاد امتحانات استان گفت : امتحانات نوبت خرداد ماه 97 دانش آموزان دوره های تحصیلی از اول خرداد 97 در مدارس آغاز می شود .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان رشید قربانی صبح امروز در نشست هماهنگی ستاد امتحانات استان با اعلام این خبر گفت : همزمان با سراسر کشور امتحانات دانش آموزان در دوره های تحصیلی  از اول خرداد آغاز می شود .

وی با اشاره به برنامه زمان بندی امتحانات در دوره های تحصیلی گفت : امتحانات هماهنگ منطقه ای دانش آموزان پایه ششم دوره ابتدایی تا 12 خرداد ، امتحانات دانش آموزان متوسطه اول تا 19 و امتحانات دانش آموزان متوسطه دوم و پیش دانشگاهی تا 23 خرداد 97 ادامه خواهد داشت .

قربانی در ادامه به برنامه امتحانات هماهنگ استانی و منطقه ای نیز اشاره کرد و گفت : امتحانات دانش آموزان پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه ای و امتحانات دانش آموزان پایه نهم به صورت هماهنگ استانی است و در پایه دهم یک درس و در پایه یازدهم نیز دو درس به صورت هماهنگ استانی خواهد بود .

وی افزود : در دوره پیش دانشگاهی نیز امتحانات چهار درس به صورت نهایی کشوری می باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین با تاکید بر تمهید مقدمات و برنامه ریزی برای برگزاری مطلوب امتحانات ، خواستار اجرای دقیق فعالیت  حوزه های تکثیر ، اجرا و تصحیح شد .

در ابتدای این نشست منصور قاسمیان رییس اداره سنجش آموزش و پرورش کردستان نیز گزارشی از اقدامات ستاد امتحانات و حوزه سنجش ارائه کرد و از طراحی سئوالات و تمهید مقدمات کامل ، تعیین حوزه های تکثیر ، اجرا و تصحیح و پیش بینی های لازم در این خصوص خبر داد .

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب امتحانات ، گفت : حاصل یک سال تلاش مجموعه و فعالیت معلمان در واحد های آموزشی با برگزاری امتحانات مطلوب به ثمر می نشیند و تغییر در دانش و ارتقاء تحصیلی دانش آموزان نتیجه برگزاری امتحانات دقیق است .

گفتنی است در این نشست پیرامون مسائل و برنامه های ستاد امتحانات از جمله هزینه های تکثیر دروس هماهنگ استانی و منطقه ای ، بازدید از حوزه های تکثیر ، اجرا و تصحیح شهرستانها و مناطق و امور جاری بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اخذ شد .

به اشتراک بگذارید :