تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۱۲:۳۵:۰۰
کد مطلب:  633983
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز:
اولین نشست پارلمان مدیران و دبیران استان در سال 97

مسعود مهران نیا در نشست پارلمان مدیران و دبیران استان گفت : باید تلاش کنیم فعالیت ها و برنامه های حوزه تربیتی اثر بخش ، مهارت محور و براساس ذائقه و نیاز دانش آموزان در کف مدرسه اجرا شود .

به گزارش اداره و اطلاع رسانی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مسعودمهران نیا معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز در جلسه پارلمان مدیران و دبیران استان که با رویکرد بررسی فعالیت ها ، برنامه های و چالش های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی در سالن رشد برگزار شد اظهارداشت:موضوع تربیت در حوزه نظام تعلیم وتربیت و به ویژه در اسناد بالادستی شامل تعلیم وتربیت از دیدگاه اسلام ، قرآن و سیره عملی اهل بیت عصمت وطهارت (ع) ، مبانی تربیت در سند نقشه جامع علمی کشور ، سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش براساس منویات و ابلاغ مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین و سیاست های دولت و وزارت آموزش و پرورش جایگاه روشن و موکدی دارد و تمام رویکردهای یادگیری و یادهی تربیتی است و همه باید تلاش کنیم تا از یک نظام صرفا آموزشی به یک نهاد فرهنگی و تربیتی برسیم .

وی افزود: مربی تربیتی تنها متولی برخی از فعالیت های تربیتی است و براین اساس همه کسانی که در مدارس به نوعی نقش دارند در کنار خانواده و جامعه متولی ومسئول تربیت دانش آموزان هستند و باید همسو وهماهنگ در امر تعلیم وتربیت مشارکت کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی استان البرز گفت: باید تلاش کنیم فعالیت ها و برنامه های حوزه تربیتی اثر بخش ، مهارت محور و براساس ذائقه و نیاز دانش آموزان  در کف مدرسه اجرا شود و همه فعالیت ها و برنامه ها باید با معیار سند تحول سنجیده شود و همه فعالیت باید با اهداف تربیتی سند تحول بنیادین ، منویات مقام معظم رهبری و سیاست های آموزش و پرورش مطابقت داشته باشد.

مهران نیا با اشاره به نقش پذیری دانش آموزان در مدیریت تربیتی مدرسه اظهار داشت :مدیران مدارس باید به عنوان رهبران تربیتی مدارس باید ضمن هدایت ونظارت بر فعالیت ها و برنامه های تربیتی اجازه نقش آفرینی به دانش آموزان را بدهند ، شوراهای دانش آموزی بستری برای تمرین جامعه پذیری ومسئولیت پذیری و تربیت مدیران آینده کشور است که باید نقش پررنگی در اداره مدرسه داشته باشند.

وی اظهارداشت: کمبود اعتبارات و منابع مالی ، کمبود نیروی انسانی علاقمند و متخصص ، کمبود فضاهای پرورشی مانند اردوگاه ها و کانون های فرهنگی و کثرت برنامه ها وطرح های ابلاغی به مدارس از مهمترین چالش های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی می باشد و ضروری است مسئولین در سطح ستاد و استان برای حل این مشکلات تدبیر و برنامه ریزی کنند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش استان البرزگفت: در راستای توانمند سازی نیروهای حوزه پرورشی و فرهنگی 20 دوره آموزش ضمن خدمت و 60 کارگاه و همایش به میزان 385784 نفر ساعت ویژه معاونین پرورشی ، مربیان تربیتی و مشاوران تربیتی وتحصیلی استان با حضور اساتید و صاحب نظران حوزه تعلیم وتربیت  برگزارشده است.

دراین جلسه نمایندگان مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان البرز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه فعالیت ها وبرنامه های معاونت پرورشی و فرهنگی پرداختند و مهران نیا ضمن تشریح برنامه ها و راهکارهای این حوزه به سئوالات حاضرین پاسخ داد.

به اشتراک بگذارید :