تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۹:۱۲:۳۱
کد مطلب:  634094
همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد:
جلسه شورای سیاست گذاری اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای سیاست گذاری اطلاع رسانی این اداره کل که همرمان با روز ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد گفت : روابط عمومی در آموزش و پرورش مسیر اصلی ارتباط با مخاطبان و تبدیل گفتمان تعلیم و تربیت به موضوع اصلی جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، قاسمعلی خدابنده در این جلسه بااشاره به این که امروز اطلاع رسانی و روابط عمومی از جنبه ساده خود خارج شده و به یک پایگاه محکم در سازمان ها مبدل شده است اظهار داشت : امروز روابط عمومی در سازمان ها باید پاسخگوی بسیاری از موارد اعم از عملکردها و اقدامات باشد ضمن این که به عنوان پل رابط بین جامعه و دستگاه های اجرایی وظیفه رساندن اخبار ، دیدگاه ها ، افکار و انتقادات را به بدنه تصمیم گیری در سازمان را نیز برعهده دارد.

وی بااشاره به پهن پیکر بودن دستگاه تعلیم و تربیت در استان و تراکم و فشردگی برنامه ها و اقدامات در این حوزه ، فعالیت در روابط عمومی این سازمان را کاری شبانه روزی و تمام وقت دانست و تاکید کرد : امروز برای تبیین و تثبیت جایگاه آموزش و پرورش در جامعه و تبدیل گفتمان تعلیم و تربیت به محور اصلی جامعه نیاز به ایجاد ارتباط نزدیک با رسانه ها در بخش های مختلف داریم و مسیر اصلی ایجاد این ارتباط روابط عمومی است و این موضوع اهمیت بخش اطلاع رسانی را بیش از پیش به ما یادآور می شود.

خدابنده با تقدیر از برنامه ها و اقداماتی که در اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش صورت می گیرد بر همکاری سایر بخش ها با این حوزه هم تاکید کرد و ادامه داد : اگر به دنبال این هستیم که تمامی برنامه ها و اقداماتی که در سطح اداره کل آموزش و پرورش و مجموعه های تحت مدیریت این سازمان اجرا می شود را به مردم منتقل کنیم باید در تمامی حوزه ها همکاری نزدیکی با روابط عمومی وجود داشته باشد ضمن این که نباید فراموش کنیم امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه ما به نشاط و امید نیاز دارد پس نقش روابط عمومی در امیدآفرینی مردم و مخاطبان آموزش و پرورش بسیار مهم و پررنگ است.

علیرضا مالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی هم در این جلسه بااشاره به اهمیت و دشواری فعالیت در روابط عمومی ادارات بویژه دستگاه عظیمی همچون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی فعالیت روابط عمومی را اقدامی برای کسب نتایج بلندمدت دانست و گفت : اقناع درون سازمانی و برگزاری جلسات مداوم با کارشناسان روابط عمومی در حوزه های مختلف سازمان می تواند نقش مهمی در پویایی روابط عمومی اداره کل ایفا کند.

رضا صابری تولایی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان هم در این جلسه نگاه جامع گرایانه و ایجاد عدالت رسانه ای را از مهمترین مواردی دانست که در روابط عمومی باید مدنظر قرار گیرد.

وی سرعت در اطلاع رسانی ، اعتماد سازی در کنار اقناع سازی مخاطبین و برنامه ریزی جهت انعکاس بیشتر اخبار آموزش و پرورش در رسانه های استان را از دیگر مواردی دانست که باید در این حوزه اجرایی شود.

ابوالحسن حقیقی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز بااشاره به اهمیت موضوع اطلاع رسانی و روابط عمومی در ادارات و سازمان ها ، انعکاس برنامه هایی که در آموزش و پرورش استان بر مبنای توسعه اقدامات در قالب تبیین اهداف سند تحول بنیادین اجرایی می شود را از مواردی دانست که باید از طریق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان به مخاطبین منعکس شود.

گفتنی ست در این جلسه خانم ها توکلی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی  و درسنی مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش و آقایان سعیدی مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش و کاظمی رئیس اداره فناوری اطلاعات نیز دیدگاه های خود را در خصوص توسعه فعالیت های روابط عمومی در آموزش و پرورش بیان کردند.

همچنین مجید خرمی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری شهرآرا نیز در این نشست به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در زمینه توسعه همکاری های مشترک بین آموزش و پرورش و این موسسه پرداخت.

در ابتدای این جلسه نیز، مهدی مجیدی فرد سرپرست اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گزارشی از برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در این حوزه را طی سال 1396 و دو ماهه ابتدایی سال 97 ارائه کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :