تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۰۴:۰۲:۲۰
کد مطلب:  636814
به پیشنهاد خیرین مدرسه ساز برگزار می شود؛
جشنواره حفاظت از محیط زیست در بین دانش آموزان مازندرانی

به پیشنهاد خیرین مدرسه ساز و با همکاری اداره کل حفاظت از محیط زیست استان، جشنواره حفاظت از محیط زیست توسط آموزش و پرورش مازندران برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ نایب رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست گفت: اصلی ترین راه حفظ محیط زیست فرهنگسازی برای نسل های آینده است که در این زمینه باید از دانش آموزان شروع کرد.

فرهاد شاهسوارانی با بیان اینکه باید فرزندان مان را به حفظ محیط زیست علاقه مند کنیم، افزود: در این زمینه روز حفاظت از محیط زیست فرصت مناسبی است تا بتوانیم با برگزاری جشنواره ها، مسابقات و همایش های مختلف در این روز افراد را نسبت به حفظ محیط زیست حساس کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز با بیان اینکه باید هماهنگی های لازم صورت گیرد تا بتوان مشارکت بالای مدارس را در این اتفاق شاهد باشیم، گفت: دانش آموزان بهترین بستر برای این اتفاق هستند. در چند سال اخیر هرجا از دانش آموزان برای فرهنگسازی استفاده شد نتایج موفقیت آمیزی به دست آمد.

عسکری نیکزاد افزود: برای فرهنگسازی در زمینه حفاظت از محیط زیست می توان اقدام به برگزاری جشنواره، مسابقات، کلاس ضمن خدمت برای فرهنگیان و همچنین از فرصت کلاس 4 ساعته اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی استفاده کرد.

شایان ذکر است طبق این پیشنهاد قرار است جشنواره ای در قالب های نقاشی، مقاله، سرود و ... در زمینه حفاظت از محیط زیست در بین دانش آموزان مازندرانی برگزار شده و برندگان در روز میلاد امام رضا (ع) مورد تقدیر قرار گیرند.

به اشتراک بگذارید :