تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۰۹:۰۸:۱۱
کد مطلب:  637281
برگزاری اولین آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان از برگزاری آزمون اولین انتخاب و انتصاب مدیران مدارس به صورت حضوری و الکترونیکی خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، موسی دادی زاده اظهار کرد: مرحله اول پروژه فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در راستای استقرار شایسته سالاری در انتخاب نیروی انسانی برای تصدی مدیریت واحدهای آموزشی با موفقیت انجام شد.

مدیر پروژه انتخاب و انتصاب مدیران مدارس استان هرمزگان با اشاره به مهم ترین فعالیت های انجام شده گفت:ارسال دستورالعمل به نواحی مجری، تشکیل جلسه با حضور اعضای کمیته های ستادی و نواحی یک و دو،  برگزاری جلسه ویدئوکنفرانس با دبیران پروژه نواحی مجری، مدیریت و راهنمایی برای بارگذاری مشخصات مدارس در سامانه در  نواحی مجری، مدیریت و راهنمایی برای ثبت نام داوطلبین در سامانه از جمله اقدامات این مرحله بوده است.

وی افزود: در مرحله اول  108 مدرسه و 250 داوطلب تصدی پست مدیریت مدرسه در نواحی یک و دو ( مناطق مرکزی استان) در سامانه مربوطه ثبت نام کردند که پس از بررسی سوابق پرسنلی و عملکردی این داوطلبان، شرایط احراز 197 نفر از آنان توسط کمیته های انتخاب و انتصاب مدیران ناحیه یک و دو تایید و امکان حضور آنان در آزمون حضوری و الکترونیکی وجود دارد.

مدیر کمیته فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس در مورد جزئیات مرحله دوم گفت: برگزاری آزمون برای  اولین بار و به صورت حضوری و الکترونیکی توسط مرکز نیروی انسانی وزارت و در استان توسط اداره برنامه ریزی اجرا خواهد شد و  هدف اصلی از اجرای این آزمون شناسایی همکاران فرهنگی توانمند جهت پذیرش مسئولیت واحد آموزشی و تشکیل بانک اطلاعاتی در تمام مقاطع تحصیلی است.

وی در ادامه افزود: تمامی داوطلبان تصدی مدیریت مدارس که شرایط آن ها توسط کمیته انتخاب و انتصاب نواحی مورد تایید قرار گرفته، با حضور در پایگاه های آزمون به صورت همزمان در سراسر کشور وارد سامانه شده و نسبت به پاسخگویی سوالات اقدام می نمایند. کسب حداقل 40 درصد از مجموع نمره آزمون توسط داوطلبان برای ورود به مراحل بعدی فرآیند الزامی است.

دادی زاده درباره تاریخ و ساعت برگزاری این آزمون اظهار داشت: این آزمون تحت عنوان " طرح  انتخاب و انتصاب مدیران مدارس" بوده و در ساعت 9 صبح چهارشنبه 30 خرداد ماه از طریق سامانه LTMS.medu.irبرگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه در مورد منابع آزمون گفت: محتوا و منابع در سامانه انتخاب و انتصاب مدیران به آدرس entekhab.medu.ir و همچنین از طریق ارسال بخشنامه به مناطق مجری ( نواحی یک و دو)، برای داوطلبان قابل دریافت است. سئوالات به صورت متمرکز کشوری طراحی و آزمون از طریق سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به آدرس LTMS.medu.irبا توجه به ضوابط و مقررات برگزار خواهد شد.

مدیر کمیته فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، نظارت بر فرآیند مصاحبه در کمیته نواحی یک و دو ، برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزش بعد از انتصاب و تدوین شاخص های نظارت و ارزیابی از مدارس مجری از جمله برنامه های آتی این پروژه است.

 

به اشتراک بگذارید :