تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ ۰۳:۱۴:۵۴
کد مطلب:  638055
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
ثبت‌نام مدارس شاهد از طریق سامانه سجا انجام می شود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: ثبت‌نام مدارس شاهد از طریق سامانه سجا انجام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در حاشیه جلسه ستاد اجرایی شاهد مازندران گفت: ثبت‌نام مدارس شاهد در دو مرحله ثبت‌نام موقت و ثبت قطعی به شیوه امتیازبندی از طریق سامانه سجا saja.medu.ir صورت می‌گیرد.

وی افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دوره ابتدایی از اول خرداد در سامانه سجا آغاز شده و تا ۱۵ خرداد ادامه خواهد داشت.

نیکزاد ضمن اشاره به مهلت اول تا ۱۴ تیرماه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم متقاضی ورود به مدارس شاهد، اظهار داشت: دانش‌آموزان پایه دهم نیز از ۱۰ تا ۲۴ تیر می‌توانند در سامانه سجا ثبت‌نام کنند.

او با تأکید بر اینکه این ثبت‌نام موقت است، افزود: ثبت نام قطعی منوط به کسب امتیاز لازم و احراز سایر شرایط مندرج در شیوه نامه ثبت نام مدارس شاهد است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه احراز شرایط عمومی از طریق بررسی سوابق تحصیلی و تربیتی دانش‌آموز با حضور دانش‌آموزان و والدین آن‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: مسئولیت آن در ثبت‌نام ورودی به عهده ستاد ثبت نام مدرسه و در ادامه تحصیل به عهده شورای مدرسه است.

نیکزاد با تأکید بر اینکه پس از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام به درخواست‌های رسیده در این خصوص ترتیب اثر داده نخواهد شد، گفت: به منظور استفاده از امتیاز مربوط به هریک از بندهای جدول امتیاز بندی ارائه اصل مدارک جهت ثبت نام قطعی ضروری است.

او در پایان یادآور شد: تأیید صحت اطلاعات ارسالی بر عهده متقاضی است و لازم است که برای جلوگیری از برخی مشکلات دقت و توجه کافی در این مورد به عمل آید.

به اشتراک بگذارید :