تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ ۱۱:۳۷:۱۶
کد مطلب:  640154
مهرزادحمیدی در مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی دانش آموزان شهر تهران عنوان کرد
ورزش زمینه ساز سلامت انسان ها است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عصر شنبه در مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی دانش آموزان شهر تهران که در محل خانه معلم آموزش و پرورش منطقه 3 برگزار شد آموزش و پرورش را منشا جوشش استعداد ها قلمداد نمود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش عصر شنبه در مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی دانش آموزان شهر تهران که در محل خانه معلم آموزش و پرورش منطقه 3 برگزار شد آموزش و پرورش را منشا جوشش استعداد ها قلمداد نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، این مراسم باحضور حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش، باقری مدیرکل آموزش و پرورش تهران، بابویی رییس فدراسیون ورزش دانش‌آموزی، جعفری مدیرکل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، مدیران مناطق و مدیران مدارسی که موفق به کسب رتبه های برتر ورزشی شده بودند برگزار گردید.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیش از چهار میلیون دانش آموز در المپیاد های ورزشی در  سطح کشور شرکت کرده اند ، اظهار داشت: برگزاری المپیاد ورزشی در استان ها از مهمترین اقدامات وزارت آموزش و پرورش در حوزه ورزشی در مدارس به شمار می رود .

مهرزادحمیدی مدرسه را کانون تربیت و تحول محله معرفی کرده و نقش ورزش را به عنوان پیش قراول و پیش گام سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بی بدیل دانست.

وی گفت: مدرسه محوری، کیفیت گرایی، همگانی کردن فعالیت ها، برنامه محوری، علمی و تخصصی بودن برنامه ها، اخلاق محوری و مشارکت محوری برنامه های ما در 7 سیاست ماخوذ از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، رنگ و بو و جهت پیدا کرده که ما آن را به "مکتب عام" تعبیر کرده ایم.

حمیدی با اشاره به افزایش ساعت ورزش به عنوان یکی از مهمترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش که نقش مهمی در افزایش فعالیت های حرکتی دانش آموزان دارد گفت: درس تربیت بدنی در کلاس دوازدهم با دو ساعت درس تربیت بدنی آغاز می شود و 40 میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: اگر 7000 کانون درون مدرسه ای به ظرفیت کانون های برون مدرسه ای اضافه شده است و اگر ورزش صبحگاهی و حیات پویا اتفاق افتاد، همه اینها با دیدگاه های برگرفته از سند تحول بنیادین اجرا شده است. اجرای سند تحول بنیادین باید با پروژه هایی باشد که یک امتداد شاغولی با منویات و آموزه های سند تحول  دارد.

وی اضافه کرد: ما نه تنها برنامه های عمومی را مدرسه محور کرده ایم بلکه برنامه های ورزش قهرمانی را هم مدرسه محور برگزار می کنیم.  مسابقات ورزشی باید از درون مدرسه بجوشد. آموزش و پرورش منشا جوشش استعدادهاست.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: من به تمام مدیران ارزشمند مدارس کشور تعظیم می کنم بویژه مدیرانی که در حوزه اجرایی کردن سند تحول مشارکت فعال دارند. امروز شادی مدرسه در گرو توسعه فعالیت های ورزشی است. افزایش انس بچه ها به مدرسه در گرو افزایش فعالیت های مفرح و تربیت بدنی است.

حمیدی با بیان اینکه در هزاره سوم با خطر نسل نشسته روبرو هستیم افزود: باید تلاش کنیم برای سلامتی نسل آینده فعالیت های حرکتی را توسعه دهیم، امروز به جوانانی که از نظر جسمانی قوی باشند نیازمند هستیم. امروز به عنوان یک کارشنای می گویم، حرکت و تحرک و پویایی برای نسل ما از فرمول های مندلیف و فرمول های فیزیک مهمتر است. سلامت در اولویت قرار دارد. سلامت و علم باید در کنارهم باشد.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با آرزوی قبولی طاعات همکاران فرهنگی در ماه مبارک رمضان، اظهارداشت: کشور راهی برای آبادانی و توسعه ی پایدار ندارد، جز اینکه افراد توانمندی را تربیت کند.

مهندس باقری با اشاره به اینکه انسانها باید توانمند باشند و انسان توانمند انسانی است که تربیت شده باشد افزود: در تربیت افراد جامعه می بایست هم به تربیت جسمی و بدنی و هم تربیت دانش و آموزش و علم و هم تربیت معنوی و اخلاقی توجه نمود. این تربیت در منزل و مدرسه صورت می پذیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر توجه بیشتر به مدارس افزود: اگر آموزش و پرورش بخواهد درست شود که یک بخشی از نظام تعلیم و تربیت است باید مدارس توانمند شوند.

وی ضمن ابراز خرسندی از این مطلب که در حوزه تربیت بدنی قدم های شایسته ای در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برداشته شده است گفت: حیات پویا در دوره ابتدایی، المپیاد درون مدرسه ای و مسابقات آموزشگاهی و ... مقدمه ای است که بقیه ی امور هم به مدرسه سپرده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش اضافه کرد: هر کاری به مدرسه سپرده شود وضعیت بهتر شده است. اصل مدرسه باید باشد تا شاهد وضعیت بهتری باشیم.

وی با تقدیر از تک تک مدیران اضافه کرد: فقر حرکتی و عدم نشاط را می توان با ورزش برطرف کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه از صادر شدن بخشنامه های بیش از حد و بی مورد به مدارس جلوگیری خواهد شد و از کسب مقام های ورزشی و انجام فعالیت های ورزشی در راستای اهداف نظام تعلیم و تربیت تقدیر نمود.

به اشتراک بگذارید :