تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ ۱۱:۴۱:۱۱
کد مطلب:  640156
مهندس چهاربند در جلسه مدیران مناطق شهر تهران:
مدیریت نیروی انسانی در آموزش و پرورش با سه مشکل بزرگ(قانون خدمات کشوری، برنامه ریزی درسی و آمایش سرزمین) روبرو است

امروز گفتمان نیروی انسانی شکل گرفته است و نشانه شکل گرفتن این گفتمان شنیدن وضعیت نیروی انسانی از لسان مبارک مقام معظم رهبری بود که در دیدار اخیرشان با فرهنگیان بیان فرمودند و به آن پرداختند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در جلسه مدیران مناطق آموزش و پرورش شهر تهران ، در خصوص اهمیت ساماندهی نیروی انسانی ، اظهار داشت:امروز گفتمان نیروی انسانی شکل گرفته است و نشانه شکل گرفتن این گفتمان شنیدن وضعیت نیروی انسانی از لسان مبارک مقام معظم رهبری بود که در دیدار اخیرشان با فرهنگیان بیان فرمودند و به آن پرداختند . ما در بحث نیروی انسانی چهار کلمه کلیدی داریم : 1. بحث وضعیت موجود 2. بحث نیاز  3. بحث نیروهای ورودی و 4. بحث نیرو های خروجی. هرگاه در مسائل نیروی انسانی صحبت می کنیم از این چهار کلمه استفاده میکنیم و در همین ارتباط مقام معظم رهبری در کلام اخیرشان اشاره به این چهار کلمه نمودند و در نهایت اشاره به بحران نمودند. امروز در کشور کسی نمیتواند ادعا کند که بحران به وجود آمده درساماندهی نیروهای انسانی آموزش و پرورش را  نمی دانستیم و یا نمی دانیم ، در شرایط کنونی ما در نیروی انسانی در مرحله بحران هستیم که شکی در آن نیست.

 

چهاربند با توجه به طی نمودن مراحل طولانی استخدام معلمان افزود: در ارتباط با همین آزمون اخیر باید گفت ۱۴ ماه طول کشیده است تا به مرحله ثبتنام برسیم و قرار است ۱۷ هزار نیرو برای یک دوره یک ساله از بین تمام شرکت کنندگان انتخاب شوند که با دو برابر ظرفیت پذیرفته خواهند شد، مراحل آزمون و اعلام نتایج و مرحله گزینش هم حدود دو ماه طول می کشد و یک سال هم طول می کشد که این ۱۷ هزار نفر انتخاب شده، آموزش های لازم را ببینند ، پس در نهایت ۳۰ ماه طول می کشد تا ۱۷ هزار نفر به سر کلاس های درس بروند؛ بنابراین برای یک استخدام در کوتاهترین زمان ( برای جبران کمبود نیروی انسانی )حدود ۳۰ ماه زمان نیاز داریم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش  هم چنین افزود : در آموزش و پرورش با سه مشکل بزرگ روبرو هستیم که عبارتند از: 1. قانون خدمات کشوری ، که به ما اجازه نمیدهد از ۸۰۰ هزار نیروی بازنشسته خود استفاده کنیم که نیروهای کاربلد و با تجربه ای و عموما بین سنین 47 تا 52 سال هستند و هنوز کاملا توانمند برای فعالیت در آموزش و پرورش می باشند این در شرایطی است که از طرفی هم  اصرار دارند از افراد کم تجربه و آزمون نشده و بدون کارشناسی استفاده نماییم .دومین مشکل ، برنامه درسی است ، که خودمان باید آن را حل کنیم ،ما بی دلیل در پایه سوم و چهارم متوسطه دوره ی دوم ، ۳۵ ساعت در طول هفته ساعات تدریس درنظر گرفته ایم، که  نیازی به این مقدار ساعات نیست و دلیل خاصی هم برای این ۳۵ ساعت وجود ندارد ، پس بنابراین فقط اگر ما ۱۱ ساعت از تعداد ساعتهای این پایه ها کم کنیم و این ساعت ها تبدیل به ۲۴ ساعت تدریس در هفته شود ، ۲۸ هزار نیرو آزاد می شود یعنی معادل با دو جذب نیرو .مشکل سوم ما " آمایش سرزمین "است . ما مجبوریم به تبع مهاجرتهای بیرویه ،مدارس مان را سازماندهی کنیم . تمام دستگاه هایی که در آمایش سرزمین بدهکار ما بودند درحال حاضر طلبکار ما شده اند .این سه عامل مهم ، آموزش و پرورش را به بند کشیده است و اجازه حرکت نمی دهد ما تا از این سه حوزه آزاد نشویم چابک نمی شویم و این سه عامل هزینه فراوانی به آموزش و پرورش تحمیل می کند که بیشتر این هزینه متوجه معلمان مدارس است.

 

به اشتراک بگذارید :