تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۰۴:۵۴:۱۱
کد مطلب:  640459
استاندارهرمزگان:
توجه به مباحث اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها در مدارس اجتناب ناپذیر است/ اجرای طرح نظام مراقبت های اجتماعی(نماد) در شهرستانهای بندرعباس، قشم ومیناب

استاندار هرمزگان و رییس شورای آموزش و پرورش استان گفت: لزوم توجه به آموزش مباحث اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها در مدارس ضرورتی اجتناب ناپذیر است و همه باید در این راستا با آموزش و پرورش همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان توجه به مباحث اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها در مدارس را بسیار مهم برشمرد و گفت: طرح آموزش مباحث اجتماعی به دانش آموزان در راستای کاهش آسیب ها از موارد بسیار مهم است که اجرای آن در استان باید به طور دقیق و منظم پیگیری شود.

وی همچنین با اشاره به موضوع احداث شهرک های آموزشی بیان داشت: این شهرک ها شامل فضاهای آموزشی و مدارس مختلف است که باید به شکل مناسب و با کیفیت خوب احداث شوند.

وی ادامه داد: در مرحله اول، شهرک پیامبر اعظم (ص ) بندرعباس بهترین نقطه برای احداث شهرک آموزشی است که نیاز این منطقه به مدارس مختلف را تامین خواهد کرد.

استاندار هرمزگان بر لزوم ارتقاء بهره وری ساختمان های آموزشی و مدارس تاکید کرد و افزود: ساختمان های جدید مدارس باید به شکلی احداث شوند که بنای آنها از عمر طولانی برای استفاده برخوردار باشد و این امر از ضروریات است.

استاندار هرمزگان و رییس شورای آموزش و پرورش استان همچنین بر لزوم غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان تاکید کرد و گفت: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان، آموزش و پرورش و سایر نهادهای مسئول باید برنامه ریزی مناسبی را برای غنی سازی این ایام برای دانش آموزان انجام دهند.

استاندار هرمزگان به برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها در تیرماه اشاره کرد و اظهار داشت: برای برگزاری مطلوب آزمون سراسری در استان، بهترین و مناسب ترین مکان ها و برخوردار از سیستم سرمایشی مناسب با همکاری آموزش و پرورش و تمامی دانشگاه های استان انتخاب شوند تا داوطلبان در شرایط مناسبی در این آزمون شرکت کنند.

** اجرای طرح نظام مراقبت های اجتماعی(نماد) در شهرستانهای بندرعباس، قشم ومیناب

مدیرکل و دبیر شورای آموزش و پرورش هرمزگان نیزدر حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران گفت: توجه ویژه شورای آموزش و پرورش استان به چالش های آموزش و پرورش راه توسعه و ارتقاء شاخص ها در این مجموعه مهم را به خوبی فراهم کرده است.

دانش هاشمی پور افزود: خوشبختانه این نشست مصوبات مهمی را در پی داشت که نشان از اهتمام ویژه استاندار هرمزگان در مقام رییس شورا و همراهی و همکاری سایر با آموزش و پرورش استان دارد.

این مسوول با اشاره به جزییات این مصوبات اظهار کرد: برابر دستور کار اول مصوب شد طرح نماد یا همان نظام مراقبت های اجتماعی از سال جدید بطور کامل در شهرستانهای بندرعباس، قشم و میناب اجرا شود.

به گفته هاشمی پور در این طرح همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند برای پیشبرد این طرح همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: برابر مصوبه شورا این طرح به کمیسیون ماده پنج ارجاع شد که به ریاست معاون عمرانی و با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار گردد.

هاشمی پورهمچنین با اشاره به موضوع ساخت شهرک های آموزشی یادآورشد: در این جلسه مصوب شد این طرح سرعت بیشتری به روند اجرای آن داده شود و سازمان مسکن زمین مورد نیازآن را فراهم کند.

وی اضافه کرد: در خصوص اردوگاه‌های دانش آموزی نیز مصوب شد با مشارکت بخش خصوصی و دعوت از سرمایه گذاران نسبت به ساخت و بازسازی اردوگاه‌های دانش آموزی اقدام گردد.

هاشمی پور ادامه داد: دراین مصوبه همچنین مقرر شد اردوگاه سازمان تبلیغات در روستای هماگ در اختیار دانش آموزان قرار گیرد، ضمن اینکه کمیته ساماندهی اوقات فراغت به ریاست معاون سیاسی امنیتی استانداری جهت بررسی و راه کارهای اجرایی ارجاع شد.

دبیر شورای آموزش و پرورش هرمزگان همچنین با اشاره به فرارسیدن آزمون سراسری سال 97 بیان داشت: شورای آموزش و پرورش هرمزگان نظر به ضرورت و اهمیت این مهم مصوب کرد جلسه ای به ریاست معاون سیاسی امنیتی با حضور روسای دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش تشکیل گردد و از ظرفیت تمام دستگاه ها برای هر چه بهتر برگزار شدن آزمون  سراسری وکاهش استرس ومشکلات دانش آموزان و همچنین تجهیز سالن های امتحانات استفاده شود.

وی در پایان گفت: در خصوص طرح مدارس ماندگار نیز با توجه به اهمیت موضوع مقررشد این طرح مجدد بررسی و در دستور کار شورا قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست از مبینا وطن خواه دانش آموز نخبه هرمزگانی و دارنده مدال های طلا در المپیادهای جهانی  به پاس موفقیت اخیر در پذیرش مقاله علمی تحقیقاتی در دهمین کنفرانس جهانی تحقیقات سلول های بنیادی امریکا و چاپ درمجله تخصصی این کنفرانس از سوی استاندار هرمزگان تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :