تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۱۰:۴۰:۳۴
کد مطلب:  640848
با حضور مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی
جلسه ی هم اندیشی مشاوران جوان مناطق آموزش و پرورش شهر تهران

راه پیما در ادامه افزود : شما مشاوران جوان مناطق و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران باید بدانید اگر می‌خواهید این اتاق فکر ، با قابلیت های بالایی خروجی داشته باشد ، همان کاری را انجام دهید که جوانان دهه ۶۰ کردند

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ، راه پیما مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران در این جلسه اظهار داشت:  جوانان این قابلیت را دارند که توانمندی های خود را به اندازه ای  بالا ببرند که به بالاترین سطح مدیریتی را احراز نمایند ؛جوانان باید بدانند که برای رسیدن به این سطح کسب تجربه از ضروریات است. یعنی اینکه باید تجربه حضور در مدرسه را داشته باشند و از نزدیک شیوه های  مختلف معاون مدرسه و مدیر مدرسه را تجربه کرده باشند.. ممکن نیست  فردی ادعا کند که می تواند مدیر خوبی باشد اما کف مدرسه را تجربه نکرده باشد این امکان پذیرنیست.

راه پیما در ادامه افزود : شما مشاوران جوان مناطق و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران باید بدانید اگر میخواهید این اتاق فکر ، با قابلیت های  بالایی خروجی داشته باشد ،  همان کاری را انجام دهید که جوانان دهه ۶۰ کردند ،با همت بلند و کار شبانه روزی شما می توانید منادیان تحول و راهبران تغییرات سازنده باشید. شما مشاوران جوان که در حال حاضر برای ارتقای جایگاه همکاران فرهنگی جوان در مدارس و مناطق فعالیت می کنید باید با همت بلند  به گونه ای کار و تلاش کنید تا شمارا باور کنند این مستلزم کارآمدی ، کار زیاد و همت والای شماست.شما نباید فقط به برگزار ی جلسات بسنده کنید بلکه با تشکیل کارگروه ها و استفاده از تجارب پیشکسوتان حوزه های مختلف ، دانش و توانمندی خود را افزایش دهید

مشاور مدیرکل ادامه داد:  نیروهایی را ساماندهی کنید که با انگیزه و توانمند باشند و اگر در این راه موفق شوید، مسیر درست طی شود و توانمندی درست انجام شود ، مطمئن باشید نیروهای شما در تمامی دولت ها مورد اقبال خواهند بود و بدانید هیچ دولتی در هیچ زمانی از نیروی جوان خود نخواهد گذشت. ضمن اینکه یادتان باشد کشور ما در حال رفتن به سمت پیری است و ده سال دیگر ما مشکل نداشتن جوان داریم یعنی شما فرصت کمی دارید تا از نیروهای جوان امروز، درست استفاده کنید و آنها را برای ۱۰ سال آینده تربیت کنید ،10 سال دیگر شاید کشور ما مانند کشور سوئد شود ، به دلیل اینکه جوان ندارند، حتی ناگزیرند مدیران خودشان را هم از مهاجرین استفاده کنند .

در این جلسه همچنین سرگزی مشاور امور جوانان اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تشکر از حضور آقای راه پیما مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی شهر تهران اظهار داشت: گروه مشاوران جوان یک گروهی است که توسط جمعی از جوانان تشکیل شده است و  مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اهمیت خاصی برای حوزه جوانان قائل است ؛ کار ما پرداختن همه ابعاد مربوط به حوزه جوانان است و به دلیل اینکه جوانان زیادی در مدارس و مناطق داریم ما کارمان بیشتر است .

سرگزی در ادامه گفت: اولین کار  ما پرداختن به حوزه جوانان است ،دومین کار ، پرداختن به حوزه دانش آموزی است زیرا در حوزه  دانش آموزی مدیریت مناسبی صورت نمی پذیرد .در این ارتباط  ما همکاران  کمی را داریم که در مناطق دانشآموزان را رصد می کنند. هم چنین  ما در آموزش و پرورش شهر تهران تعداد زیادی فرهنگی داریم که دغدغه اینها کلاس درس است و در واقع برنامه ی خاص فرهنگی ندارند ؛ ما می توانیم برای کل فرهنگیان برنامه ارائه دهیم و تحول ایجاد کنیم ، برنامههایی که قابلیت عملیاتی شدن دارند ؛ ما قرار نیست معجزه کنیم ما باید کاری را انجام دهیم که ماندگار باشد.

مشارو جوان مدیرکل افزود:  گروه مشاوران آموزش و پرورش  شهر تهران جوانانی فرهنگی و دغدغه مند هستند و دارای انگیزه می باشند ، در جایگاه مشاوره جوان بودن با انگیزه بالا ، اهمیت زیادی دارد اگر مشاور جوان در حوزه جوانان دغدغه داشت میتواند کار کند، اگر انگیزه داشت می تواند کار کند ؛متاسفانه در گذشته  اکثر مشاوران جوان کار خاصی انجام نداده اند و اگر انگیزه ای در کار نباشد کاری جلو نمی رود و چون در ابتدای راه هستیم این انگیزه بسیار مهم است ؛ ما برای ایجاد این انگیزه احتیاج به همدلی ، علاقه و همراهی داریم.

به اشتراک بگذارید :