تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۱۰:۴۳:۳۶
کد مطلب:  640850
مهندس باقری در مراسم صبحگاه مشترک بسیج فرهنگیان تهران عنوان نمود.
در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ستون و محور وحدت رهبری می باشد.

این مراسم با حضور سردار یزدی فرمانده لشگر محمد رسول الله برگزار گردید.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، صبحگاه مشترک بسیج فرهنگیان کانون شهیدایمانی و شهیدان غیاثوند و کانون های بسیج مناطق 6 ، 7 ، 8 ، 9 ، 10 ، 11 و 12 با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ، باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، کمری زاده رئیس بسیج دانش آموزی و فرهنگیان تهران بزرگ، مدیران مناطق و بسیجیان فرهنگی شهر تهران ، صبح امروز در محل اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

در این مراسم، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با تبریک یوم الله سوم خرداد اظهارداشت: در زمان دفاع مقدس بیشترین شهدا از فرهنگیان و دانش آموزان بود و ما فقط با یک کشور نمی جنگیدیم، نظام بعث عراق را کشورهای بسیاری حمایت تسلیحاتی و مالی می کردند و 9 کشور نیروی نظامی به صدام می دادند تا جمهوری اسلامی را به زانو در بیاورد اما امام جوانان ما را که نظامی نبودند برای دفاع از کشور آماده کرد .

سردار یزدی خاطر نشان کرد: امروز قابل مشاهده است که دشمن چگونه از مقابله با ایران خسته و درمانده شده است و اصلی ترین علت آن حضور و جان فشانی شهدای گرانقدر بود.

فرمانده سپاه محمد رسوال الله(ص) افزود: ترس آمریکایی‌ها از توجه جوانان به فرهنگ شهداست و در طی سال‌های اخیر مردم ایران بارها به صورت مزدوران آمریکایی سیلی زدند.

وی با بیان خاطراتی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، گفت: 30 هزار نیروی عراقی از خرمشهر مراقبت می کرد ولی با ایثارگری جوانان این مرز و بوم 19000 اسیر از دشمن بعثی گرفتیم.

سردار یزدی با اشاره به اینکه روحیه ایثارگری و تفکر جهادی در دانش آموزان ما نهادینه شده بود افزود: باید به دانش آموزان ایستادگی در مقابل ظلم را آموزش دهیم.

براساس این گزارش، مهندس باقری در این مراسم با آرزوی بهره مندی از ایام ماه مبارک رمضان به خلوص نیت رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اشاره نمود و گفت: رمز پیروزی امام در مقابل سلسله پادشاهی 2500 ساله خلوص نیت ایشان و تقویت ایمان و وحدت کلمه در بین اقشار مردم بود.

وی با اشاره به اینکه امام راحل هر کاری را که انجام می دادند در راه کسب رضایت حق تعالی بود، افزود: در راه آزادسازی خرمشهر و در طی این عملیات بزرگ نیز شاهد جان فشانی و اخلاص رزمندگان و شهیدان بزرگواری همچون شهید حسن باقری و محمد جهان
آرا بودیم و این یادگاری برای همه نسل های بعد ماندگار شد و موجب حیرت کارشناسان نظامی جهان گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه نکته مهم دیگر در پیروزی داشتن وحدت کلمه بود اظهارداشت: رزمندگان اسلام برای کسب رضایت خدا قدم می برداشتند، ما نیز اگر در برخورد با مخاطبین و ارباب رجوعان خود رضای خدا را در نظر بگیریم از راه شهدا پیروی کرده ایم.

مهندس باقری با تاکید بر تبعیت از رهبری گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ستون و محور وحدت رهبری می باشد.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم کمری زاده رئیس بسیج دانش آموزی و فرهنگیان تهران بزرگ نیز با تبریک سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر ابراز امیدواری نمود تا خرمشهرهای پیش رو و موانع مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با همت مردم غیور و معلمان و دانش آموزان فرهیخته از میان برداریم.

 
 
 

 
به اشتراک بگذارید :