تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۸ ۰۶:۱۲:۳۵
کد مطلب:  641281
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
آغازعملیات احداث نمازخانه دبستان برکت خوسف

سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با مشارکت خیرین نیکو کار، عملیات احداث نمازخانه دبستان برکت با زیربنای 155 متر مربع و اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان در شهرستان خوسف آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی علی اصغر موسوی کیا صبح امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: در حال حاضر یک هزار و 117  نمازخانه مستقل، کلاسی و چند منظوره  در مدارس استان وجود دارد.

وی، با بیان این که پیش بینی می شود مهر سال جاری این نمازخانه به بهره برداری برسد، تصریح کرد: احداث 440 نمازخانه دیگر در مدارس استان ضروری است.

سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که 375 نمازخانه در مدارس اسبه تجهیز نیاز دارد، یاد آور شد: در سال تحصیلی جاری یک هزار و 700 نماز جماعت در مدارس استان اقامه شد که اقامه 500 نماز جماعت به وسیله روحانیت معزز  و مابقی توسطه همکاران فرهنگی انجام شده است.

موسوی کیا از نمازخانه مدارس به عنوان دانشگاه انسان سازی و محلی برای تدریس علوم مکتبی و دینی یاد کرد و ادامه داد: ترویج تعمیق و گسترش فرهنگ نماز در بین دانش آموزان مدارس، آنان را در مقابل تیرهای زهرآگین تهاجم فرهنگی بیمه می کند.

به اشتراک بگذارید :