تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۰۴:۳۵:۱۱
کد مطلب:  641793
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل
شکستن سنت های غلط در جامعه عین بت شکنی است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه با بیان اینکه ترویج آداب و رسوم غلط در جامعه بر خلاف شعائر دین اسلام می باشد، گفت: شکستن سنت های غلط در جامعه عین بت شکنی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ملت های بزرگ همیشه آداب و رسوم غلط را از جامعه خود حذف می کنند، اظهار داشت: وظیفه ماست که بر اساس حکم انسانیت و به اقتضای عقلانیت، آداب و رسوم غلطی که امروزه به مانند غل و زنجیری بر پای مردم سنگینی می کند را از زندگی آنان حذف کنیم.

دکتر سید حسن عاملی با عنوان اینکه روحانیون در این خصوص نقش مهمی را در آگاه سازی مردم بر عهده دارند، تصریح کرد: کسانی که در ترویج این آداب و رسوم غلط در جامعه سهیم هستند، طبق آیات قرآن کریم هم طراز با شیطان هستند.

عاملی در ادامه به صرف هزینه های کمر شکن در برخی مراسم ختم اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: یکی از آداب و رسوم غلطی که در جامعه ما رسوخ پیدا کرده و قطعا مخالف با توصیه های دین مبین اسلام می باشد، تحمیل هزینه های اضافی به وارثین فرد متوفی در برگزاری مراسم ختم است.

به گفته امام جمعه اردبیل خیرات کردن برای فرد متوفی نباید بگونه ای باشد که هزینه های اضافی را به خانواده وی تحمیل کرده و مشکلات عدیده ای را برای آنان بوجود آورد.

سید حسن عاملی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر صیانت از سرمایه های دولت و ملت، گفت: اگر سرمایه  هایی را که به غلط در این مراسم ها هزینه می شوند را به مسیرهای عام المنفعه و امور خیریه هدایت کنیم، مطمئنا مشکلات زیادی در جامعه از جمله بیکاری و ... حل خواهد شد.

عاملی از مردم نمازگزار اردبیل خواست تا در این سنت شکنی پیشقدم باشند و با ترویج آداب و رسوم صحیح و مطابق با دستورات شرعی و سیره معصومین، الگویی برای مردم سایر شهرها باشند.

 

به اشتراک بگذارید :