تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۰۴:۳۵:۵۵
کد مطلب:  641795
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل:
فرهنگ سازی، بهترین راه حل برای حذف آداب و رسوم غلط در جامعه

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پی انتقاد امام جمعه اردبیل از ترویج آداب رسوم غلط در جامعه، گفت: فرهنگ سازی، بهترین راه حل برای حذف آداب و رسومی غلطی است که گریبانگیر مردم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری با حمایت از سخنان نماینده ولی فقیه در استان اردبیل که در خطبه های نماز جمعه در خصوص تقبیح رسومات غلط و رایج در مراسم ختم ایراده کرده بود، اظهار داشت: عامل اصلی در ترویج این آداب و رسوم که موثر به نظر می رسد، گرایش به جنبه های صوری و ظاهری حیات دنیوی و برخی نمودهای آن ازقبیل تفاخراست.

ناصری خاطر نشان ساخت: با کمال تاسف، شاهد رقابت های شدید وگسترده در دامن زدن به برخی از این تشریفات زاید از جمله تدارک وعده های غذایی پرهزینه وگزاف در مراسم های ختم هستیم که به نوعی به یک بدعت تبدیل شده است.

وی با تایید سخنان امام جمعه اردبیل در رابطه با هدایت این چنین هزینه هایی به سمت امور خیریه تصریح کرد: بدون شک آگاه سازی و ایجاد چنین فرهنگی در میان مردم می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی جوانان را حل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین افزود: معلمان بعنوان الگوهای فرهنگی جامعه می توانند در اشاعه این فرهنگ خیر خواهانه که نمودی از اقتصاد مقاومتی می باشد، نقش مهمی را ایفا کنند.

به اشتراک بگذارید :