تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  642002
در ادامه سلسله نشست‌های استودیو الفبا صورت گرفت؛
تبیین طرح ساخت "مدرسه گفتگو" توسط مدیر منطقه 6 شهر تهران

در ادامه سلسله نشست‌های استودیو الفبای مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مدیر منطقه 6 شهر تهران با حضور در استودیو الفبا و شرکت در برنامه " مدرسه ایران" به تبیین طرح ساخت " مدرسه گفتگو" پرداخت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،در ادامه سلسله نشست‌های استودیو الفبا، ظهر امروز جواد نظریان مدیر آموزش‌وپرورش منطقه 6 شهر تهران ، در برنامه "مدرسه ایران" حضور یافت و به تشریح طرح ساخت مدرسه " گفتگو" با مشارکت دانش آموزان ، اولیا و همکاران فرهنگی در منطقه 6 پرداخت.

مدیر منطقه 6 شهر تهران ضمن ابراز خوشحالی از حضور در استودیو الفبا اظهار کرد: منطقه 6 در مرکز شهر تهران واقع‌شده و باوجود نهادهای دولتی  و غیردولتی ، به لحاظ فرسودگی بافت و فضاهای کوچک آموزشی و اداری  محدودیت‌هایی دارد که  نیاز جدی به ترمیم و بازسازی در برخی از ساختمان‌ها هست و این نیاز در فضاهای آموزشی موجب شد تا در کنار کمک‌های دولتی و پتانسیل خیرین مدرسه‌ساز به فکر  ساخت " مدرسه  گفتگو" با محوریت مشارکت و همکاری ارکان مدرسه" خانواده، دانش‌آموز و همکار فرهنگی" باشیم.

وی با اشاره به اهداف ساخت مدرسه گفت: امروزه گفتگو از مؤلفه‌های بلوغ عقلانی هر جامعه در راستای توسعه است و هدف ما از طرح ساخت مدرسه "گفتگو "، ترویج مشارکت جمعی ، کار نیک و خیر و همچنین فرهنگ‌سازی گفتگو است و از طرفی  برای دست‌یابی به پیشرفت در آموزش‌وپرورش نیاز به همراهی و عزم جدی خانواده‌ها، همکاران و دانش آموزان داریم تا بتوانیم با گفتگو ، تعامل و برقراری اعتماد ،به ارتقای نظام آموزشی و توسعه آن برسیم.

نظریان در پایان بابیان چگونگی شرکت در طرح مدرسه‌سازی ، افزود: برای مشارکت در طرح ساخت " مدرسه گفتگو" فیش‌هایی طراحی‌شده که هر فرد می‌تواند با مبلغ دلخواه خود در آن شرکت و در ساخت مدرسه شریک باشد.

شایان‌ذکر است، در این نشست همراه جواد نظریان، دانش‌آموز نیوشا حسینی، مدیر مدرسه لیلا چرکچی، اولیای دانش‌آموز لیلا یاسی و مسئول روابط عمومی مهناز موسیوند حضور داشتند و به تشریح بیشتر ابعاد طرح ساخت مدرسه گفتگو پرداختند.

به اشتراک بگذارید :