تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۰۹:۵۵:۴۰
کد مطلب:  642134
نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم
میزبان دانش‌آموزان ابتدایی شهر تهران

جشن شکرگزاری قرآن کریم ویژه پایه سوم ابتدایی، هشتم خردادماه مصادف با 13 ماه مبارک رمضان در نمازخانه مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.

جشن شکرگزاری روخوانی قرآن دانش‌آموزان تهرانی در نمایشگاه قرآن غرفه آموزش و پرورش شهر تهران در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم میزبان دانش‌آموزان ابتدایی بود که در فضایی شاد و معنوی، مراسم جشن شکرگزاری روخوانی قرآن را برگزار کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، این برنامه که از ویژه برنامه‌های بخش آموزش و پرورش است، در حاشیه بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور حدود 100 نفر از دانش‌آموزان مناطق 4، 11، 15 و 19 شهر تهران و به صورت نمادین و با حضور شکوهی مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی، سیاه پشت رئیس گروه آموزش قرآن دفتر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، جهان‌آرا، معاون آموزش ابتدایی شهر تهران، رجبی، رئیس اداره آموزش ابتدایی شهر تهران و دیگر مسئولان برپا شد.

طی این برنامه امیرحسن لندرانی، دانش‌آموزان خردسال به تلاوت آیاتی از قرآن پرداخت و در ادامه دو سرود قرآنی پخش شد و سپس حجت‌الاسلام براتی، پژوهشگر قرآنی به بیان جزئیات فراگیری قرآن و اجرای مسابقات قرآنی و ایجاد انگیزه با روش‌های شاد و شاداب پرداخت.

در ادامه رجبی، رئیس اداره ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: این برنامه در خصوص بحث مهارت قرآن در پایه سوم ابتدایی در تمام مدارس شهرتهران اجرایی می‌شود و هر ساله در تمام مدارس دولتی و غیردولتی شهرتهران که حدود هزار و 825 مدرسه ابتدایی است در پایه سوم در اردیبهشت‌ماه هر سال این جشن را برگزار می‌کنند.

وی ادامه داد: این جشن به دلیل نشان دادن تبحر لازم در مهارت روان‌خوانی قرآن به والدین و مربیان مدارس است و لذا این برنامه طی 31 اردیبهشت‌ماه و هشتم خردادماه با موضوع دانش‌آموزان پسر و دختر در نمایشگاه قرآن برپا شد.

رجبی بیان کرد: این دانش‌آموزان روان‌خوانی کتاب آموزش قرآن را با مهارت کامل انجام می دهند و این جشن حدود 10 سال است که در مدارس نهادینه شده است.

یادآور می‌شود، بیست‌ و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن از ۳۰ اردیبهشت‌ماه تا ۱۴ خردادماه و از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلی امام خمینی(ره) در حال برگزای است.

بر اساس این گزارش، دانش‌آموزان دختر و پسر در طرح 33 روزه، همه روزه به استثنای ایام تعطیل، به فراگیری آموزش قرآن براساس کتاب قرآن آن مقطع می‌ پردازند و در این 33 روز روخوانی قرآن را فرامی‌گیرند و در پایان این طرح 33 روزه آموزش قرآن، جشن شکرگزاری با حضور دانش‌آموزان دختر و پسر در مقطع تحصیل پایه سوم ابتدایی و معلمان و مسئولان منطقه در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

به اشتراک بگذارید :