تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۱۱:۱۹:۰۹
کد مطلب:  642161
سومین نشست مدیران مدارس پیشتاز ترویج گفتمان سند تحول بنیادین
قطب 3 و 4 شهر تهران

به میزبانی آموزش و پرورش منطقه 10

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  تهران ، صبح امروز چهارشنبه 9 خرداد ماه سومین نشست مدیران مدارس پیشتاز ترویج گفتمان سند تحول بنیادین قطب‌ 3 و 4 شهر تهران با محوریت "روش شناسی استفاده از سند تحول در برنامه ریزی مدرسه " و با حضور مددی مشاور اجرایی وزیر آموزش‌وپرورش در اجرای سند تحول ، حدادی معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران ، پروازی مقدم مشاور مدیرکل شهر تهران در اجرای سند تحول ، مدیران و معاونان ابتدایی مناطق در قطب 3 و 4 و جمعی از مدیران مدارس پیشتاز گفتمان سند تحول در محل سالن پروین اعتصامی آموزش‌و پرورش منطقه 10 تهران برگزار گردید.

مدیر آموزش‌و پرورش منطقه 10 ، اهمیت مشارکت والدین در فرایند تربیت ، اجرای متوازن ساحت های ششگانه تربیتی ، انسجام درونی مدرسه و مدرسه کانون تربیتی محله را مورد توجه و تأکید قرارداد.

در ادامه مددی مشاور اجرایی وزیر آموزش‌و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین با اشاره به فرایند تدوین سند تحول و نیاز نظام تربیت به فلسفه نظری آن اظهار داشت : مدرسه از نظر سند تحول ، مدرسه‌ای است که خود تصمیم گیر ، برنامه‌ریز ، ارزیاب و پاسخگو باشد. بنابر این باید چشم ‌اندازمان رسیدن به این‌نوع مدارس باشد.

وی گفت : از نظر سند تحول هر مدرسه یک موجود زنده با ویژگی‌های فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی محیط پیرامون خود است و نمی توان یک نسخه واحد را برای همه مدارس تجویز کرد.

مددی در خصوص ترویج گفتمان سند تحول در مدارس افزود : آن چیزی که مهم است اینکه مدیر مدرسه روح حاکم بر سند تحول را دریافت کرده باشد و تصمیمات مدرسه خود را بر اساس همین فهم اجرا یی و عملی نماید.

در ادامه حدادی معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران، اجرای سند تحول در مدرسه را منوط به شناخت مقتضیات جغرافیایی ، فرهنگی ، بومی و امکانات هر مدرسه عنوان داشت و تصریح کرد : انتظار نمی‌رود با یک برنامه مشابه ، همه مدارس را به اجرای سند تحول در مدرسه ملزم کنیم.

وی به تبیین اهداف و راهبرد کلان طرح ، ترویج گفتمان سند تحول با توسعه نقش الگویی 100 مدرسه به منظور ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت در مدارس و ایجاد بستری مناسب به منظور مشارکت مسئولانه در پیشبرد و تحقق اهداف پرداخت و تاکید کرد از محوری ترین اهداف این طرح ایفای نقش اصلی مدرسه در ارتقاء و توسعه جایگاه اهداف تربیتی و آموزشی و اجرای متوازن ساحت های ششگانه و مشارکت ارکان مدرسه می باشد .

حدادی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی آینده نیز 100 مدرسه جدید به این طرح اضافه خواهند شد تصریح کرد : مدیران مدارس پیشتاز برای سال آینده در جلسات  ترویج گفتمان سند تحول به عنوان مدرس در کنار مدیران جدید فعالیت خواهند نمود.

سپس پروازی مقدم مشاور مدیرکل آموزش ‌و پرورش تهران در اجرای سند تحول نیز، با تقدیر از مدیران مناطق در قطب‌ 3 و 4 و با اشاره به تشکیل کارگاه آموزشی ترویج گفتمان سند در مدارس مجری طرح 100 مدرسه الگو در شهر تهران، ویژگی‌های مهم اهداف ترویج این گفتمان را ارتقای جایگاه تربیت در مدارس بر اساس ساحت‌های ششگانه ، اهمیت جایگاه ارکان مدرسه و مشارکت مسئولان این مدارس با ویژگی خود اظهاری ، بیان نمود.

شایان ذکر است : در حاشیه این نشست ، هر یک از مدیران مدارس در قالب موضوعات مطرح شده به ایراد سخنرانی پرداختند.

به اشتراک بگذارید :