تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ ۰۶:۲۸:۱۵
کد مطلب:  643136
سلمان محمدی در آیین پایانی طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان:
ارتقای مهارت‌های دانش آموزان موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: کاهش خطر پذیری دانش آموزان با تقویت مشارکت اجتماعی میسر می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، معاون تربیت بدنی و سلامت استان در مراسم پایانی طرح «مشارکت اجتماعی دانش آموزان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی» با بیان اینکه ارتقای مهارتها و دانش و اطلاعات به روز در دانش آموزان منجر به افزایش سرمایه اجتماعی است گفت: مشارکت اجتماعی دانش آموزان نقش مهمی در کاهش خطر پذیری نوجوانان در پیشگیری آسیب های اجتماعی دارد.

سلمان محمدی افزود:دوران نوجوانی یکی از مهمترین مقاطع شکل دهنده و تعیین کننده ارزش های اجتماعی است که بسیاری از ارزش ها شکل گرفته و در افراد تثبیت و نهادینه می شود.

وی اظهار داشت: یکی از محیط های اثرگذار در این دوره مهم محیط مدرسه است که نوجوانان در سنین بلوغ با ارزش های جدید آشنا شده و در ارتباط با معلمین و همتایان خود این ارزش ها را تجربه نموده و به تدریج در درون خود تثبیت می کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت استان با بیان اینکه مشارکت جویی و جمع گرایی دانش آموزان بعنوان عنصری از سرمایه اجتماعی هم سلامت اجتماعی و هم سلامت روان آنها را مورد ایمن قرار می دهد تصریح کرد: با تقویت عوامل محافظ مانند مشارکت اجتماعی و اعتماد جمعی، نوجوانان را در برابر آسیب ها و خطرات ایمن و مقاوم می سازد.

این مقام مسوول افزایش شناخت نسبت به مسایل و آسیب های اجتماعی دانش آموزان، اصلاح نگرش در جهت جمع گرایی و کار گروهی، افزایش مهارت های کار گروهی و مشارکتی، ایجاد ظرفیت برای تمرین و انجام فعالیت های مشارکتی، ایجاد ساز و کار تشویقی ابتکارات جمعی دانش آموز و ایجاد توسعه شبکه روابط مشارکتی دانش آموزان را از اهداف مهم و اساسی این طرح برشمرد.

وی افزود: وظیفه مسوولین و دبیران امر در این زمینه آگاه سازی، هدایت و رهنمودهای اساسی نوجوانان در مقابله با آسیب های اجتماعی است.

محمدی در پایان گفت: گروه هدف در این طرح دانش آموزان پایه ی تحصیلی هشتم بودند و تسهیل گران این مهم جهت پیشبرد فرایندهای مشارکتی همراه و حامی دانش آموزان، معلمان و دبیران مطالعات اجتماعی بودند. این طرح در سال تحصیلی 97 - 96 در 30 مدرسه و 60 کلاس در سطح نواحی سه گانه شهر کرمانشاه و شهرستانهای اسلام آباد و هرسین به اجرا درآمده است.

در پایان این آیین از مدیران، دبیران و کارشناسان پیشگیری مجری طرح تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :