تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ ۰۶:۳۲:۲۷
کد مطلب:  643139
روز قدس، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در بزرگداشت مقاومت مردم مظلوم فلسطین

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، پیام حمید رضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم به مناسبت گرامیداشت سالروز قدس که توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نامگذاری شده و هم چنین بزرگداشت مقاومت ملت ستمدیده فلسطین به شرح ذیل اعلام می گردد.

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنِینَ عَلَى الْقِتَالِ إِن یَکُن مِّنکُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ یَغْلِبُواْ مِئَتَیْنِ وَإِن یَکُن مِّنکُم مِّئَةٌ یَغْلِبُواْ أَلْفًا مِّنَ الَّذِینَ کَفَرُواْ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لاَّ یَفْقَهُونَ»

اى پیامبر مؤمنان را به جهاد برانگیز اگر از [میان] شما بیست تن شکیبا باشند بر دویست تن چیره می‌‏شوند و اگر از شما یکصد تن باشند بر هزار تن از کافران پیروز می‌گردند چراکه آنان قومی‌اند که نمی‌‏فهمند.

آیه 65 سوره­ی انفال

روز قدس، روز اقتدار ملت های بزرگ جهان و موسم اتحاد و انسجام خلل ناپذیر جهانیان در برابر ظلم ها و خون ریزی های رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی است.

این ایام برائت از رژیمی است که همواره کوشیده است تا با حضور نا بحق خود در منطقه خاور میانه، دست به اقدامات وحشیانه زندو با تهدید، تطمیع و نفوذ فرهنگی و در سایه­ی حمایت های همه جانبه استکبار و ایادی منطقه ،تمام تلاش خویش را برای در هم شکستن مقاومت اسلامی به کار گیرد و در نتیجه از سویی در انحراف افکار عمومی مردم جهان از خیانت های صورت گرفته اش به عنوان یک حقوق حقه دفاع نماید.

روز جهانی قدس یادگار پیر فرزانه انقلاب امام خمینی (رحمه الله علیه) است که در آن ضمن تقبیح عملکرد رژیم منحوس و کودک کش صهیونیسم حمایت از مردم مظلوم فلسطین مورد تأکید قرار گرفته و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نماد استکبار ستیزی و مجمع عظیم برائت آزادگان جهان از زورگویی ها و تجاوزات ددمنشانه را ورای از نژاد، مذهب، ملیت و گرایش خاص سیاسی بار دگر، نمایان شود.

ملت بزرگ و ستمدیده جهان را سپاس که در این روز برای مباره با زیاده خواهی ها می آیند و مردم عزیز ایران را درود که در این روز جهانی اول مسئله بودن قدس در جهان اسلام را به شایستگی به تصویر می کشند.

بر این اساس اداره کل آموزش و پرورش استان قم، ضمن تکریم و تعظیم ملت آگاه ایران بویژه فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده های محترم از این عزیزان دعوت می نماید تا در راهپیمایی مقتدرانه روز قدس به عنوان یک امر ضروری شرکت نموده و با اراده ای راسخ و عزمی استوار خشم خود را از دشمنان ظالم و بی عدالت نشان دهند و با حمایت از مردم مظلوم فلسطین به ندای فطرت انسانی خویش لبیک گویند و پاسخی شایسته به فراخوان رهبری عزیزمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای « مد ظله العالی » در محکومیت حرکات نابخردانه و متجاوزانه رژیم صهیونیسم داشته باشند.

وعده ما آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی عظیم و ملیونی دفاع از مظلومان جهان و قدس عزیز

 

حمید رضا شیخ الاسلام

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم

به اشتراک بگذارید :