تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ ۰۷:۱۹:۰۹
کد مطلب:  643211
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد :
مقدمات ساماندهی دانش آموزان نیازهای ویژه در مدارس عادی هرمزگان فراهم است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت : اجرای مطلوب و متعهدانه شیوه نامه اجرایی آیین نامه آموزش و پرورش تلفیقی فراگیر و رفع کاستی ها و مشکلات اجرایی با هدف ایجاد فرصت های برابر آموزشی برای همه کودکان و دانش آموزان از برنامه های مهم و اساسی آموزش و پرورش هرمزگان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش ، ایرج بیت اللهی در جلسه پشتیبانی دانش آموزان با نیازهای ویژه که با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی در محل سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید اظهار کرد : هم اندیشی و برنامه ریزی و تمهید مقدمات برای پشتیبانی و توجه به آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه از موارد اساسی آموزش است که باید نگاه ویژه ای به آن داشته باشیم.

وی بیان کرد : در شرایط آموزش کنونی که نگرش های تبعیض آمیز نفی شده است و برتشکیل جوامعی دوستانه و فراگیر جهت دستیابی همه کودکان و جوانان به آموزشی مؤثر و مناسب تأکید شده است.    

وی همچنین با اشاره به اهداف طرح تلفیقی فراگیر بیان داشت : حضور این دانش آموزان در مدارس عادی زمینه های تعامل صحیح بین دانش آموزان عادی و دانش آموزان با نیازهای ویژه را فراهم می نماید.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد : این امر آمادگی این دانش آموزان را جهت ورود به جامعه ای که در انتظار آنهاست را محقق می نماید.

این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به رفع چالش ها و مشکلات آموزشی و پرورشی این دانش آموزان گفت : مناسب سازی فضای فیزیکی، بکارگیری نیروی انسانی، توانمند و علاقمند، بالا بردن کیفیت دوره های آموزشی و نظارت بر اجرای برنامه های مصوب از نکات مثبت اجرای این طرح برشمرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان نیز ضمن ارائه گزارش عملکرد سال تحصیلی 97- 96 افزود : در سال تحصیلی 97 - 96 تعداد 1705 دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی استان در کنار سایر دانش آموزان سال تحصیلی را به اتمام رساندند.

شهباز بارانی آموزش مستمر مدیران، معاونین، معلمان و کادر اداری مدارس پذیرا را بسیار مورد تأکید قرار داد و از اهداف مهم اجرای این برنامه برشمرد.    

به اشتراک بگذارید :