تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۰۶:۱۱:۵۲
کد مطلب:  643809
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی خبر داد:
کسب رتبه دوم کشوری اولین دوره کارسوق ملی مهندسی ژنتیک توسط دانش آموزان استان

مدیر کل آموزش و پرورش استان از کسب رتبه دوم کشوری اولین دوره کارسوق ملی مهندسی ژنتیک توسط دانش آموزان آذربایجانشرقی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ جعفر پاشایی گفت:اولین دوره کارسوق ملی مهندسی  ژنتیک ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان با هماهنگی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به میزبانی تهران برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورشاستان ادامه داد: هدف از کارسوق های دانش آموزی  هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان به سوی الویت‌های علم و فناوری کشور، آشنایی دانش‌آموزان با رشته‌های علمی اولویت‌دار و زمینه‌های فعال پژوهشی در این رشته‌ها، ایجاد علاقمندی در دانش‌آموزان برای ادامۀ تحصیل در رشته‌های دانشگاهی اولویت‌دار کشور می باشد.

 وی اضافه کرد: کارسوق ها بخشی از فعالیت های فوق برنامه های استعدادهای درخشان بوده و نوعی کارگاه آموزشی دانش آموزی است که دانش آموزان در موضوع خاص علمی و فناوری با حضور متخصصان به بحث و تبادل نظر و فعالیت می پردازند تا راجع به آن موضوع مطالعه، کسب اطلاعات و مهارت بیشتری داشته باشند.

پاشایی در پایان از درخشش دانش آموزان آذربایجانشرقی خبر داد و افزود: تیم استعدادهای درخشان فرزانگان دوره اول ناحیه یک تبریز متشکل از (مائده میرزایی – پرنا قنادی خوش – زهرا محمدی درخشی – مائده چوپانی – فاطمه سادات طباطبایی ) رتبه دوم کشوری را کسب نموده است.

 

به اشتراک بگذارید :