تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۰۷:۵۰:۴۰
کد مطلب:  643960
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و روحانیون استان کرمان:
بازشناسی شخصیت حضرت امام خمینی(ره) باید مورد توجه و مطالعه نسل جوان قرار گیرد

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و روحانیون استان کرمان در مراسم صبحگاه مشترک اداری آموزش و پرورش استان به مناسبت بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی(ره)، گفت: بازشناسی شخصیت حضرت امام خمینی(ره) باید مورد توجه و مطالعه نسل جوان قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، آیت الله عباس مسلمی زاده در این مراسم، گفت: یکی از کارها و اهداف مهم سفیران و رسولان و موثرترین افراد جامعه در جوامع بشری تمدن سازی است که کار امام راحل(ره) مصداق بارز تمدن سازی در جامعه بود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و تمدن سازی و ایجاد یک تمدن موثر یکی از ویژگی های کار امام راحل بود، افزود: بازشناسی شخصیت امام راحل(ره) و تحلیل واقعی از آن باید مورد توجه و مطالعه نسل جوان قرار گیرد.

آیت الله مسلمی زاده به سه محور مهم در شخصیت حضرت امام راحل (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: ارتباط با خدا و ارتباط و جایگاه و مواضع امام در برابر مردم و تعامل در برابر دشمنان سه محور اصلی شخصیت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران بود.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و روحانیون استان کرمان، افزود: شخصیت امام را باید به عنوان اسوه و الگو قرار دهیم و از امام باید درس زندگی و اخلاق بیاموزیم.

وی یکی از رویکردها و محورهای شخصیت امام را ارتباط با خدا عنوان کرد و گفت: امام یکی از بندگان خاص خدا بود و حتی در آخرین و واپسین لحظات عمر خود نیز به یاد خدا بود و از نماز اول وقت خود غافل نشد.

آیت الله مسلمی زاده افزود: امام خمینی(ره) اهل تظاهر و ریا نبود و از کارهایی که دارای عناوین و القاب بود دوری می کرد.

وی با اشاره به اینکه انسان ها باید خودتکانی کنند و با نفس خود مبارزه کنند تا بتوانند به مراتب بالا برسند، افزود: ارتباط امام با خدا ارتباطی تنگاتنگ بود و با نفس خود مبارزه  می کرد تا به این درجه از عرفان الهی دست یافت.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و روحانیون استان کرمان با اشاره به اینکه امام راحل (ره) چهار ایمان قوی در خود داشت، گفت: ایمان بخدا، ایمان به هدف، ایمان به راه و ایمان به مردم، قوی ترین ایمان هایی وجودی حضرت امام خمینی(ره) بود.

وی یکی دیگر از ویژگی های بارز امام را مردم گرایی عنوان کرد و افزود: امام رسیدگی به پابرهنگان و مظلومان را مورد تاکید قرار میداد و همیشه خدمت به مردم را بالاترین عبادت می دانست.

آیت الله مسلمی زاده گفت: امام در مواجهه با دشمن جدی بود و کلید انقلاب را از سال ۴۲ زد و با ایمان به خدا و تکیه به مردم توانست در سال ۵۷ پیروز شود.

برپایه این گزارش صبحگاه مشترک اداری به مناسبت بزرگداشت رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد ۴۲ با حضور حضرت آیت الله عباس مسلمی زاده رئیس مجمع طلاب و روحانیون استان کرمان، حمیدرضا دعاگویی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان، معاونان اداره کل، روسا و کارکنان ادارات آموزش و پرورش ناحیه یک و دو، عشایری و استثنایی و مدیران و کارشناسان حوزه ستادی در محل سالن اجتماعات شهید ایرانمنش اداره کل برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :