تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۰۹:۰۵:۱۸
کد مطلب:  644060
مدیر کل آموزش و پرورش استان
طرح سنجش یکی از مهمترین کارهای مطالعاتی در حوزه سلامت است/ لزوم شناسایی و انجام طرح سنجش برای تک تک نوآموزان در همه نقاط استان

نخعی گفت: یکی از مهمترین کارهای مطالعاتی در حوزه سلامت اجرای طرح سنجش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، نخعی در جلسه ستاد اجرایی طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان که با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار گردید، اظهار داشت: با اقدامی هوشمندانه و جهادی در سال 96 نسبت به سال 95 رشد 22 در صدی اجرای این طرح را شاهد بودیم که در نوع خود بی نظیر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان با تقدیر از همه مسئولین و دست اندر کاران اجرای طرح سنجش، بیان داشت: امسال نیز مشابه سنوات گذشته شروع این طرح را از اول تیرماه شاهد خواهیم بود و سعی می کنیم از همه ظرفیت های موجود در مداخله گری و مشارکت عمومی برای هرچه بهتر انجام دادن آن بهره گیری نماییم.

وی تعداد پایگاه های پیش بینی شده برای اجرای فراگیر این طرح در سراسر استان را 40 پایگاه عنوان نمود و افزود: تعداد پایگاه ها نسبت به سال قبل افزایش داشته و 315 نفر از مجموعه خدوم و پرتلاش از دستگاه های مختلف و مرتیط در این طرح همکاری و فعالیت خواهند داشت.

 نخعی از هدف گذاری این طرح به منظور پوشش 100 درصدی در آینده ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: همانطور که در یک اقدام وسیع و فراگیر به رشد 84 درصدی در سال 96 دست یافتیم،قطع به یقین تحت پوشش قرار دادن 100 در صد جامعه آماری در این طرح دور از دسترس نخواهد بود.

وی با تاکید بر پذیرش و انجام مراحل طرح برای همه نوآموزان استان، اظهار داشت: هیچ نوآموزی نباید به خاطر نداشتن هزینه این طرح از انجام این برنامه محروم شود و در این راستا از ظرفیت خیرین نیک اندیش به ویژه خیرین مدرسه ساز بهره گیری خواهیم نمود.

نخعی با تکرار پیشنهاد سال قبل، بر تکمیل آن تاکید نمود و بیان داشت: شناسایی نقاط کور و دور از دسترس و اعزام نفراتی برای انجام این طرح در سراسر استان ضرورت دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بهره گیری از ظرفیت عظیم رسانه ها به ویژه صداوسیما به منظور اطلاع رسانی، شفاف سازی و حساس نمودن مسئولین و خانواده ها در راستای تبیین اهداف و اهمیت این طرح را مورد تاکید قرار داد .

 

 

به اشتراک بگذارید :